Барак Хусейн ІІ використав соціальні медіа для самоорганізації прихильників

Піарникам Обами вдалося направити дискусію в онлайн на дію в офлайн, що не потребувало контролю, а лише координації роботи.
Обама був не першим, хто «підкорив» інтернет та змусив його працювати на власну перемогу. У 2004-ому його колега по Демократичній партії Говард Дін зміг зібрати на вибори понад 20 мільйонів доларів за допомогою глобальної мережі. Однак ні витратити ці гроші з користю, ні випробувати нові можливості інтернету вже у повноцінній кампанії йому не вдалося. Дін програв праймеріз Кері, а той вибори ковбою Бушу.

Обама розпочав також із збору коштів, але, як він любить повторювати в численних інтерв’ю, – змінив концептуальну річ. Барак Хусейн ІІ використав соціальні медіа для самоорганізації прихильників.

Наприкінці березня Україну відвідав керівник онлайн-кампанії темношкірого президента Джо Роспарсом, який повідав про усі тонкощі процесу.

Зокрема, він розповів, що штаб Обами розмістив в YouTube понад 2000 відео – від анімаційних роликів до серйозних роз’яснювальних промов.

Крім того, із загальної суми пожертвувань, а це 500 мільйонів доларів, 2/3 були зібрані через інтернет, при чому середня сума внеску склала $80.

Та найбільш захоплюючою була розповідь пана Роспарса про самоорганізовані групи, проекти: піарникам Обами вдалося направити дискусію в онлайн на дію в офлайн, що не потребувало контролю, а лише координації роботи.

Суть роботи нових медіа полягає не в ретрансляції якоїсь інформації на велику групу людей. Це роблять традиційні ЗМІ. Завдання нових медіа полягає в формуванні лояльної групи прихильників, спонукання прихильників до реальних дій поза інтернетом, створення voter-to-voter комунікаційних моделей. Якщо все максимально спростити – то ми говоримо про формування «ідеального прихильника», який готовий безкоштовно на ентузіазмі допомагати політичний силі отримати максимальну підтримку в населення.

Джерело: www.gart.org.ua

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня