Справа Ґонґадзе: Депутат Омельченко попросить Медведька заарештувати Кучму і Литвина

Справа Ґонґадзе: Депутат Омельченко попросить Медведька заарештувати Кучму і ЛитвинаДепутат Верховної Ради, член фракції БЮТ Григорій Омельченко має намір просити Генпрокурора Олександра Медведька заарештувати колишнього Президента Леоніда Кучму та голову парламенту Володимира Литвина у рамках розслідування справи про вбивство Георгія Ґонґадзе.

“Незважаючи на те, що Верховна Рада перебуває на канікулах, я внесу депутатське звернення на ім`я генпрокурора про порушення кримінальної справи та взяття під варту Леоніда Кучми, а також про порушення кримінальної справи проти Володимира Литвина та внесення до парламенту подання про позбавлення депутатської недоторканності, згоду на затримання і арешт Литвина”, – сказав Омельченко в інтерв`ю газеті Україна Молода.

Депутат нагадав, що очолювана ним тимчасова спеціальна слідча комісія Ради по справі Ґонґадзе у 2004 році прийшла до висновку про безпосередню причетність цих осіб до вбивства журналіста.

“У березні 2004 року наша тимчасова слідча комісія прийшла до висновку, що екс-президент Кучма, тодішній голова адміністрації президента Володимир Литвин, міністр внутрішніх справ Кравченко та голова СБУ Деркач є співучасниками злочину, передбаченого частинами 2 і 3 статті 27, частиною 3 статті 146 Кримінального кодексу”, – сказав він.

Аналітика: Арешт Пукача: право на справедливість

Омельченко вважає, що на даний момент є всі підстави для порушення кримінальних справ та затримання Кучми, Литвина і Деркача як співучасників злочину, причетних до підбурювання та організації викрадення Ґонґадзе.

“Щоб довести, чи були Кучма з Литвином замовниками вбивства журналіста, їх потрібно заарештувати, і з ними необхідно провести слідчі дії”, – додав політик.

Депутат також зазначив, що у вересні має намір звітувати перед Парламентською асамблеєю Ради Європи про розслідування справи про вбивства Ґонґадзе.

Як уже повідомлялося, у своєму інтерв`ю Омельченко також звинуватив міністра внутрішніх справ Юрія Луценка у проведенні міліцією недостатньо ефективних заходів щодо розшуку Олексія Пукача.

Нагадаємо, минулого тижня спікер Володимир Литвин заявив, що затримання колишнього начальника Головного управління карного розшуку департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача стає елементом політичної боротьби перед президентськими виборами. Він назвав це затримання дешевим видовищем, а, відповідаючи на запитання стосовно згадування його прізвища серед можливих замовників убивства Ґонґадзе, сказав: “Було б дивно, якби не називали”.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня