У Донецькій області зафіксовано вибух вуличної злочинності, пов`язаної із безробіттям

У Донецькій області зафіксовано вибух вуличної злочинності, пов`язаної із безробіттямУ Донецької області правоохоронці фіксують вибух вуличної злочинності, пов`язаної із безробіттям, і закликають мешканців області бути обережними.

Як повідомило Головне управління МВС у Донецькій області, за словами старшого оперуповноваженого відділу організації та аналізу діяльності Управління карного розшуку Сергія Ляліна, до порушення закону в основному вдаються безробітні та ті, хто вже мав кримінальний досвід.

За результатами першого півріччя, серед 1150 затриманих (за підозрою у скоєнні грабежів), 82% не мають офіційного працевлаштування, а кожен третій раніше вже потрапляв у поле зору міліції.

Подібну ситуацію можна спостерігати і на прикладі більш тяжких злочинів, які Кримінальний кодекс України кваліфікує як розбійний напад. Усього від початку 2009 року міліція зареєструвала в області понад 630 розбійних нападів і майже 1760 грабежів. У цілому, порівняно із першим півріччям 2008 року, кількість злочинів даної кваліфікації впала.

Проте кримінальна статистика за липень свідчить, що факти вуличних лиходійств почастішали, повідомили в облуправлінні МВС. Оперативні зведення останніх днів, як зазначили у міліції, рясніють повідомленнями про зірвані золоті ланцюжки, відібрані мобільні телефони та інших цінності. Більшість неприємних зіткнень зі зловмисниками відбувається на вулицях, об`єктами злочинних посягань у третині випадків є жінки, неповнолітні та особи похилого віку.

Розкриття злочинів вуличних грабежів сьогодні перевищує 60%, основна робота із розкриття даних злочинів лежить на оперативних співробітниках карного розшуку.

Як повідомлялося, за даними Головного управління статистики у Донецькій області, на 6,5 тисяч вакансій сьогодні претендують 56,9 тисяч безробітних, офіційно зареєстрованих у центрах зайнятості на 1 липня поточного року. Тобто, в області на одне вільне робоче місце претендують 9 безробітних (минулого року в цей час було 14 людей на кожні 10 вакансій).

Нагадаємо, наприкінці травня міністр внутрішніх справ Юрій Луценко запевнив, що Україна минула пік загострення криміногенної ситуації, пов`язаної з економічною кризою.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня