Патріарх Кирило сподівається, що Крим стане для росіян місцем паломництва

Патріарх Кирило сподівається, що Крим стане для росіян місцем паломництваПатріарх Московський і всієї Русі Кирило висловив сподівання на зростання числа паломників до святинь Криму

“Дай Бог, щоб з відродженням віри в нашому народі посилилося паломництво до Криму, до витоків нашого православ`я”, – сказав патріарх Кирило у п`ятницю ввечері, звертаючись до журналістів на площі перед споруджуваним Олександро-Невський кафедральним собором Сімферополя.

Патріарх нагадав, що саме в Криму, в Херсонесі отримав хрещення святий князь Володимир, тому, за його словами, Крим можна вважати місцем зародження православної віри майбутньої Русі.

“Крим займає дуже велике місце і в моєму серці і, я думаю, повинен зайняти дуже велике місце в житті кожної православної людини, яка належить до історичної Русі, що вийшла з київської купелі хрещення”, – заявив патріарх.

У той же час він закликав сприймати Крим не тільки, як “місце пляжного відпочинку та приємного проведення часу, але місце паломництва, духовний центр для всього нашого народу”.

Патріарх також освятив хрести для бань кафедрального собору Сімферополя, який будується. Олександро-Невський собор був зруйнований ще до Великої Вітчизняної війни, на його місці був розбитий сквер і встановлений пам`ятник загиблим воїнам, що загинули при обороні Сімферополя. На початку 2000-х років меморіальний пам`ятник влади Криму перенесли на інше місце, а Сімферопольська і Кримська єпархія розпочала відновлювати собор за збереженим архітектурним кресленнях.

Патріарх після освячення хрестів підкреслив “величезне історичне значення цього заходу та зазначив, що” в цьому храмі, як у краплі води, відбилася вся недавня історія нашої Батьківщини – і слава, і руйнування, і відтворення “.

На площі перед Олександро-Невський собором зустрічати патріарха зібралося кілька сотень віруючих, учні духовних семінарій, духовенство єпархії, загони православних слідопитів. Присутні тримали в руках прапори Росії та Криму, портрети патріарха Кирила і великі плакати з написами З нами Бог і патріарх всієї Русі Кирило. Особливу увагу преси привернув плакат з наступним надписом Патріарх Кирило рідненький! Ми тебе дуже любимо і молимося за тебе.

Після того, як патріарх звернувся з вітальним словом до кримських ЗМІ і почав сідати в машину, що зібралися на площі почали хором скандувати: Росія! Росія! Росія!.

Як повідомлялося, в аеропорту Сімферополя главу РПЦ зустріли близько півтори тисячі віруючих.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня