За офіційними даними, рівень тіньової економіки зріс до 36%

Рівень тіньової економіки в Україні в першому кварталі 2009 року збільшився в порівнянні з відповідним періодом 2008 року на 7 процентних пунктів – до 36% від офіційної оцінки валового внутрішнього продукту (ВВП), повідомляється на веб-сайті Міністерства економіки з посиланням на попередні дані.
Збільшення рівня тіньової економіки показали всі методи його вирахування.

Мінекономіки відзначає, що тінизації сприяє відсутність узгоджених дій всіх гілок влади при реалізації антикризових заходів: підсилюється політична нестабільність у країні.

Гальмує процес виходу економіки країни з тіні неефективна податкова політика, що обмежує розвиток виробничих секторів з високою часткою доданої вартості й стимулює розвиток сировинних галузей і сфери послуг.

Крім того, за оцінкою Мінекономіки, тінизації сприяє неефективна система бюджетної підтримки реального сектору економіки, що стимулювала «проїдання» засобів, а не ефективне їхнє використання.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня