НБУ допомагає обраним банкам непогано заробити на курсовій різниці

В останній вихід на міжбанк (28 липня) НБУ продав $100 млн. Більша частина іноземної валюти була куплена трьома невеликими банками, які раніше звинувачувалися СБУ у діяльності конвертаційного центру.
На недавньому стрибку долара деякі комерційні банки заробили близько 40 млн. грн. Тоді як в обмінниках долари продавали по 8,20 грн., банки купували їх у НБУ на міжбанку за курсом 7,75 грн.

Заступник голови одного великого банку повідомив, що ситуація нагадує осінь 2008 року, коли Нацбанк продавав долари по 7,75 грн., а в обмінниках їх можна було придбати мінімум за 8,10 грн.

Експерти констатують, що мінімальний заробіток фінансової установи на одному доларі складав 35 копійок.

На думку банкіра, НБУ допомагає “обраним банкам непогано заробити на курсовій різниці”.

“Вибраність” банків можна вирахувати за допомогою списку фінустанов, що отримали останні $100 млн., які НБУ продав на міжбанку у вівторок.

Варто зауважити, що завданням НБУ є утримання стабільного курсу національної валюти: продавати іноземну валюту на міжбанку, коли гривня падає, і скуповувати долари та євро, коли гривня зростає. Але останні два тижні, Національний банк недостатньо задовольняв потреби ринку на міжбанку, що позначилося на курсі національної валюти.

В останній вихід на міжбанк (28 липня) НБУ продав $100 млн. І цікаво – найбільшим банкам валюту не продавали. Які саме банки – невідомо, хоч ця інформація не повинна бути банківською таємницею.

Водночас, за непідтвердженими поки що даними, більша частина іноземної валюти була куплена трьома невеликими банками, які раніше звинувачувалися СБУ у діяльності конвертаційного центру.

Малі банки отримали ці $100 млн. з однією важливою умовою: всі ці гроші повинні бути продані населенню через пункти обміну валют. От лише Національний банк не вказав, за яким курсом повинні бути продані долари.

Ось ці банку і скористалися таким “недоглядом” банківського регулятора і продавали валюту за курсом 8,10-8,20 гривень за долар – різниця складала близько 5%.

Таким чином, на $100 млн. прибуток банків склав у середньому 40 млн. грн.

Нагадаємо, раніше в СБУ повідомили, що шість українських банків причетні до діяльності потужного конвертаційного центру зі щомісячним обігом коштів близько $30 млн.

За матеріалом Ua-Banker

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня