ЗМІ: Ліві партії не можуть створити єдиний блок через сварку Мороза з Вітренко

ЗМІ: Ліві партії не можуть створити єдиний блок через сварку Мороза з ВітренкоЛідери лівих партій поставили під сумнів свою здатність висунути на президентських виборах єдиного кандидата. Голови СПУ і ПСПУ обмінялися образливими заявами, зміст яких робить можливість їхнього співіснування в одній команді сумнівним, повідомило видання Коммерсантъ-Украина.

У своїй статті Блок виходить з туману Ъ поінформував, що учасники переговорів щодо створення Лівого блоку 4 серпня виступили з відкритими звинуваченнями на адресу один одного.

Спочатку, як зазначило видання, на сайті Соціалістичної партії (СПУ) її голова Олександр Мороз прокоментував заяву лідера Прогресивної соціалістичної партії (ПСПУ) Наталії Вітренко про її готовність “підтримати ідею створення Лівого блоку тільки за умови того, що Морозу відмовлять перебувати в його складі”.

“Лідер СПУ Олександр Мороз заявляє, що висловлювання Наталії Вітренко може коментувати тільки психотерапевт”, – заявила, зокрема, прес-служба Соцпартії. Відповідь Вітренко на цю репліку не забарилася. “На офіційному сайті СПУ розміщено коментар Олександра Мороза в стилі Іуди-провокатора”, – йдеться у відповідній заяві прес-служби ПСПУ. Серед найбільш м`яких висловів, які прогресивні соціалісти адресували панові Морозу, Коммерсантъ-Украина згадав такі як “український Юда” і “помаранчевий путчист”.

Цей обмін думками між лівими партіями, як зазначило видання, відбувався на тлі підготовки до підписання декларації Про єдність дій лівих сил, що передбачає висунення ними єдиного кандидата у президенти і спільну участь у парламентських виборах.

“Ми заявляємо, що твердо маємо намір переступити через другорядні політичні розбіжності і об`єднатися в потужний Лівий блок, створення якого забезпечить досягнення спільних для всіх наших партій програмних цілей в інтересах трудящих”, – йдеться в проекті декларації, розміщеному на сайті Комуністичної партії (КПУ). Там же зазначено, що до підписання цього документа, крім Компартії, запрошено Союз лівих сил (СЛС), Соцпартію, ПСПУ, Соціал-демократичну партію України (об`єднану) і партію Справедливість.

Визнавати провал переговорів щодо створення блоку, як пише Ъ, представники лівих сил поки категорично відмовляються. “Нехай Морозу дає оцінку його партія, – сказав виданню лідер Справедливості Станіслав Ніколаєнко, який сам до недавнього часу був членом СПУ (про його виключення з партії повідомлялося в березні). – Переговори нормально тривають у такому форматі: комуністи, соціалісти, ПСПУ, Союз лівих сил і ми. А всі ці сварки нічого не змінюють”. Наталія Вітренко вирішила взагалі не відповідати на питання Ъ, а народний депутат Олександр Голуб (КПУ) побачив у конфлікті пана Мороза і пані Вітренко втручання третіх сил. “У розрізненості лівих сил зацікавлені представники великого капіталу”, – сказав Голуб.

Водночас, близькі до переговорів представники Компартії на умовах анонімності розповіли Ъ, що подібні скандали – це результат того, що комуністи на чолі з Петром Симоненком поки змогли домовитися про підтримку своєї кандидатури на пост президента тільки з Соцпартією і СЛС. “Усе йде до того, що на президентських виборах лівих представлять два блоки – Петра Симоненка висуне в президенти блок у складі КПУ, СПУ і СЛС, а альтернативним кандидатом стане Наталя Вітренко – її підтримають ПСПУ і Справедливість”, – заявило Ъ джерело, знайоме з ходом переговорів.

Інший співрозмовник видання зазначив, що така розстановка сил, зокрема, встановилася завдяки потеплінню у взаєминах Петра Симоненка та Олександра Мороза. “Вони бачаться щотижня. То Мороз приїжджає до нас, то Симоненко їздить до соціалістів”, – повідомило джерело Ъ у КПУ.

У керівництві СПУ, також зазначило видання, вважають, що, зближуючись з комуністами, лідер Соцпартії вирішує два додаткові завдання – зберігає свій імідж, який би постраждав від свідомого програшу в разі самостійної участі у виборах (Олександр Мороз тричі програвав вибори глави держави – у 1994, 1999 і 2004 роках), і знімає напругу у взаєминах з давнім соратником по партії Валентиною Семенюк-Самсоненко, якій раніше обіцяв підтримку СПУ на виборах глави держави.

За інформацією Коммерсантъ-Украина, про результати переговорів з лідером КПУ Олександр Мороз збирається доповісти однопартійцям 12 серпня на засіданні політради партії. Тоді ж він сподівається отримати згоду членів партії на входження СПУ в Лівий блок.

Нагадаємо, минулого тижня Симоненко висловив упевненість в тому, що ліві політичні сили висунуть єдиного кандидата у президенти, а Мороз спрогнозував, що у випадку, якщо СПУ і Компартія висунуть єдиного кандидата на виборах президента, то його підтримають не менше 15% виборців.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня