Іспанські вчені розшифрували доісторичну карту

Група дослідників з університету Сарагоси змогла прочитати стародавню географічну карту одного з іспанських районів Піренєїв. Карта датується 14 тисячами років, і на її розшифровку було потрібно майже 10 років, повідомляє New Scientist.
Карта є відполірованим шматком пісковика величиною з долоню. Його знайшли в одній з печер Наварри.

Камінь щільно покреслений незліченними лініями, але дослідникам вдалося спочатку вичленувати зображення двох видів оленів і гірського козла, а потім і елементи навколишнього пейзажу. На камені видно контури сусідніх гір, річки і два її приток, а також броди або мости.

Лоуренс Строс (Lawrence Straus) з університету Нью-Мексіко в Альбукерці згоден з варіантом прочитання ліній на карті, запропонованим університетом Сарагоси.

На думку Строса, розселення людей після зледеніння, яке сталося 17-20 тисяч років тому, вимагало маркування територій між окремими групами. Пол Бан (Paul Bahn), британський археолог, не заперечує того, що в ту епоху люди цілком були здатні малювати карти, тим більше що вони їх дуже потребували.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня