ЗМІ: ЦВК визначився з датою початку виборчої кампанії

ЗМІ: ЦВК визначився з датою початку виборчої кампаніїУ Центральній виборчій комісії України впевнені, що президентська кампанія розпочнеться 19 жовтня, повідомило видання КоммерсантЪ-Украина.

Про це, як зазначив Ъ, 25 серпня заявив член ЦВК Михайло Охендовський: “Виборчий процес розпочнеться 19 жовтня, і це вже абсолютно очевидно, після того, як набудуть чинності зміни до закону про вибори Президента”.

Крім того, Охендовський зазначив, що перший тур виборів відбудеться 17 січня 2010 року, а другий, у випадку його необхідності, – 7 лютого 2010 року. За словами Михайла Охендовського, на дату початку кампанії не вплине навіть можливе звернення Президента до Конституційного суду з проханням дати оцінку цьому закону. “Звернення до Конституційного суду не зупиняє дії нормативного акта, конституційність якого ставиться під сумнів”, – нагадав він.

При цьому, КоммерсантЪ-Украина зазначив, що в ЦВК припускають, що суд може визнати лише окремі норми закону такими, що не відповідають Конституції, але і вони, на думку пана Охендовського, істотно не вплинуть на виборчий процес.

Ъ нагадав, що закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виборів Президента України був прийнятий Верховною Радою 24 липня. Документ передбачає зміну порядку формування окружних і дільничних виборчих комісій, скорочення виборчого процесу з 120 до 90 днів, ліквідацію інституту відкріпних посвідчень та підписних листів на підтримку кандидата на пост Президента, а також збільшення розміру грошової застави кандидата в Президенти з 500 тисяч гривень до 2, 5 млн. гривень.

18 серпня Віктор Ющенко ветував цей закон і повернув його в Раду. 21 серпня на позачерговій сесії депутати подолали вето Президента. За проголосували 325 депутатів з 371. Того ж дня представник Президента у Верховній Раді Ігор Попов заявив, що глава держави має намір направити до Конституційного суду подання про визнання норм закону неконституційними.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня