Тимошенко: Ми звернулися зі спеціальними листами на ім`я голови ВР

Тимошенко: Ми звернулися зі спеціальними листами на ім`я голови ВРПрем`єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що розраховує на успішну роботу чергової сесії Верховної Ради, і просила парламент включити в порядок денний сесії невідкладні антикризові законопроекти.

“Хочемо побажати успіху в роботі Верховної Ради і сподіваємося на те, що відповідальність народних депутатів, обраних народом, буде настільки високою, що не будуть зривати штучно роботу парламенту, не будуть перешкоджати роботі парламенту, не будуть безпідставно блокувати і не будуть використовувати блокування для того , щоб вести передвиборчу кампанію на шкоду нормальній роботі і життю країни “, – сказала Тимошенко сьогодні на позачерговому засіданні Кабінету міністрів.

Вона також заявила, що уряд надіслав листа на ім`я голови Верховної Ради Володимира Литвина, в якому просить ВР включити до порядку сесії невідкладні антикризові законопроекти, розроблені Кабінетом міністрів.

“Ми звернулися із спеціальними листами на ім`я голови ВР, в якому вказали, що разом з сільськими, селищними головами та разом з усією командою органів місцевого самоврядування за літо ми напрацювали 41 законопроект, які реформують всі напрямки місцевого самоврядування – сіл, селищ та міст” , – сказала Тимошенко. За її словами, фракція БЮТ запропонувала розглянути ці законопроекти на позачерговому засіданні сесії в п`ятницю, 4 вересня.

Прем`єр-міністр уточнила, що законопроекти стосуються змін принципів формування міжбюджетних відносин, врегулювання земельних питань, а також внесення змін до Конституції щодо виборів до органів самоврядування, а також скасування депутатських пільг.

Тимошенко повідомила, що уряд просить ВР виділити окремий день для розгляду 10 законопроектів, розроблених спільними зусиллями уряду та всеукраїнського ради церков. Крім того, глава уряду вважає за необхідне в невідкладному порядку розглянути ще 8 законопроектів, спрямованих на протидію таких явищ як рейдерство, тіньова приватизація і тіньова схема банкрутства підприємств. “Це 8 законопроектів, які, так чи інакше, впорядковують поводження з державною власністю”, – пояснила вона.

Також глава уряду повідомила, що Кабмін розробив близько 20 законопроектів, спрямованих на впорядкування соціальних пільг. “Уряд розробив і направив до ВР більше 300 законопроектів, і значна кількість цих законопроектів стосується стратегічних реформ, антикризової програми, яку уряд здійснює безперервно. Але водночас, понад 230 законопроектів залишиться не розглянутими, що не включені до порядку денного, і це уповільнює стратегічні реформи в країні “, – зазначила Тимошенко.

На її думку, на черговій сесії Верховна Рада також повинна розглянути законопроект про внесення змін до Конституції щодо скасування депутатської недоторканності, який вже був прийнятий в першому читанні і отримав позитивний висновок Конституційного суду. “Для того, щоб далі просуватися за процедурою скасування недоторканності з депутатів необхідно ще раз проголосувати 226 голосами у Верховній Раді, остаточну редакцію вже з урахуванням зауважень Конституційного суду, і після цього на наступній сесії ми зможемо проголосувати 300 голосами”, – наголосила прем`єр-міністр.

Тимошенко в черговий раз зазначила, що уряд направить до 15 вересня у Верховну Раду проект державного бюджету на 2010 рік. “Не буде ні затримок, не буде ніяких інших проблем, тому що ми по суті справи рік готували цей проект бюджету, готували всі його складові, і ми вважаємо, що у ВР є всі підстави розглядати цей бюджет і приймати”, – сказала Тимошенко.

Нагадаємо, сьогодні під час ранкової погоджувальної ради спікер ВР повідомив, що в Раді 1 вересня відбудеться відкриття п`ятої сесії, але до 4 вересня депутати працюватимуть у комітетах і фракціях. Тим часом, лідер фракції БЮТ під час погоджувальної ради заявив, що фракція пропонує 4 вересня провести позачергове засідання Верховної Ради з питань повноважень органів місцевої влади. Литвин розкритикував таку ініціативу БЮТ, а також повідомив, що запропонує парламенту на поточному тижні розглянути кадрові питання.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня