Як Україні зіскочити з газпромівської голки

Радикальне скорочення споживання імпортного природного газу є одним з ключових питань національної безпеки України. Так, на думку народного депутата Т. Стецьківа, Україна може вдвічі скоротити споживання газу за допомогою сучасних енергетичних технологій та енергозбереження.
«Очевидно, що через рік-два світова криза завершиться, споживання газу зросте, і докризові ціни на енергоресурси видаватимуться нам дитячими. Тому альтернативи зменшенню споживання імпортного газу Україна не має: її вибір полягає в тому, чи вона зробить це превентивно, чи – за фактом неплатоспроможності», – вважає народний депутат.

Саме двократне скорочення споживання імпортного газу і повинне стати національним пріоритетом України на наступний рік. Це може бути часткове заміщення газу вугільним пилом, завантаження надлишку енергогенеруючих потужностей та приведення стандартів теплозбереження до європейського рівня. «Український національний інтерес на 2010 рік треба окреслити як зменшення споживання імпортного газу вдвічі. Цей рівень не є довільним побажанням, його вивели сумлінні експерти, але досягти цієї цифри можливо тільки за умови мобілізації всієї країни», – зазначив депутат.

“Дух волі” звертає увагу на ще один спосіб позбавлення України фатальної енергозалежності від Росії: адже ця голка, а саме ГТС, насправді є українською і треба за всяку ціну зробити так, щоб європейські споживачі домовлялися і платили за транзит газу не Росії, а безпосередньо Україні. Тоді вона буде мати змогу самостійно нейтралізовувати політичні, навіть найбільш захмарні ціни Газпрому і з нею, як з поважним гравцем на цьому ринку, будуть рахуватися не менше, ніж з самою Росією.

www.duhvoli.com.ua
 
 

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня