Яценюк: Зовнішнє тестування в Криму потрібно проводити російською мовою

Яценюк: Зовнішнє тестування в Криму потрібно проводити російською мовоюЛідер громадської організації Фронт змін Арсеній Яценюк вважає, що зовнішнє незалежне оцінювання якості освіти в 2010 році потрібно проводити в школах Криму російською мовою.

Про це Яценюк заявив журналістам 1 вересня в Сімферополі.

“Минулого року я запросив до себе директора Центру незалежного тестування і ми придумали яким чином проводити зовнішнє незалежне тестування, у тому числі і російською мовою. Підтримали це і Президент, і прем`єр-міністр. Думаю, що і в 2010 доведеться робити так”, – заявив Яценюк.

Він додав, що поки учні деяких регіонів України не готові до проходження тестування державною мовою.

“Колись прийде період, коли ми зможемо остаточно відійти від двомодельної системи зовнішнього тестування з мови, але ми поки що до цього не готові, раз ми не готові отже, ще раз будемо продовжувати (практику проведення тестувань російською мовою) для специфічних регіонів, і таким регіоном є Крим “, – зазначив він.

На думку Яценюка, мовне питання проведення тестування не має бути предметом політичного протистояння.

Як повідомлялося, в 2009 році Верховна Рада Криму дозволила випускникам шкіл обирати мову проходження зовнішнього незалежного тестування.

Міносвіти не вважає проведення зовнішнього незалежного оцінювання державною мовою порушенням прав громадян на здобуття освіти.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня