Рада не змогла відновити роботу. Литвин закрив засідання

Рада не змогла відновити роботу. Литвин закрив засіданняГлава Верховної Ради Володимир Литвин закрив сьогоднішнє засідання парламенту. Після блокування трибуни та президії представниками фракції Партії регіонів Рада так і не змогла відновити роботу.

Сьогодні, 1 вересня, згідно з регламентом ВР, нардепи проводять лише ранкове засідання парламенту, яке за розкладом закінчується о 14:00. До цього часу нардепи від ПР продовжували блокувати трибуну і президію парламенту і відступили лише для того, щоб дати спікеру закрити засідання.

Зайнявши своє місце, Володимир Литвин зазначив, що політикам поки не вдалося знайти компроміс щодо законопроекту ПР про підвищення прожиткового мінімуму, а також повідомив, що дане питання доведеться вирішити робочій групі з представників фракцій.

Також Литвин поінформував, що наступне пленарне засідання відбудеться згідно з розкладом, у вівторок, 8 вересня, оскільки сьогодні Рада не голосувала про зміну календарного плану для того, щоб зробити пленарним поточний тиждень.

Водночас, фракція Блоку Юлії Тимошенко заявила про готовність проводити переговори з Партією регіонів для того, щоб розблокувати трибуну парламенту, а також повідомила про наявність необхідної кількості голосів для проведення позачергового засідання ВР.

Про це журналістам у кулуарах Ради заявив перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем`якін. “Розблокування трибуни – це справа компромісів, переговорів і договорів. Нам найголовніше треба було відкрити сесію, затвердити порядок денний”, – сказав, зокрема, бютівець.

Він також нагадав про парламентську “традицію” вирішувати всі спірні питання перед вихідними і повідомив, що БЮТ вже зібрав понад 150 підписів для проведення в п`ятницю, 4 вересня, позачергового засідання Ради.

Кожем`якін зазначив, що через те, що Раду заблоковано, не вдалося поставити на голосування проект постанови про зміну календарного плану, що передбачав проведення цього тижня кожен день пленарних засідань.

Фракція Партії регіонів у свою чергу завила, що вже сьогодні зареєструє новий законопроект про підвищення соціальних стандартів замість того, який не було підтримано парламентом. Зокрема, перший заступник лідера фракції ПР Олександр Єфремов завив, що регіонали вимагають, щоб цей “відкоригований” законопроект розглядався першим на найближчому пленарному засіданні. У новому законопроекті, за словами Єфремова, передбачатиметься встановлення мінімальної пенсії на рівні 1200 гривень, а мінімальної зарплати – 1500 гривень.

Нагадаємо, що 1 вересня Рада відмовилася прийняти в другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до держбюджету на 2009 рік – про підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня