Ющенко відмовився підписати закон про вибори Президента

Ющенко відмовився підписати закон про вибори ПрезидентаПрезидент України Віктор Ющенко відмовився підписати закон, яким Верховна Рада скоротила терміни кампанії з виборів Президента з 120 до 90 днів.Як повідомила головна служба інформаційної політики Секретаріату Президента, Ющенко зазначив, що готовий оскаржити в Конституційному суді положення Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента.

У листі спікеру Володимиру Литвину Ющенко нагадав, парламент під час повторного розгляду з пропозиціями Президента прийняв цей закон 325 голосами. Але Президент, як зазначив Ющенко, згідно зі ст. 94, п. 30 ч. першої статті 106 Конституції, застосував до цього закону право вето – перш за все через невідповідність його положень Конституції.

Ющенко направив відповідний закон у Раду без підпису, зазначивши, що він може бути опублікований за підписом голови парламенту, і в листі до спікера в черговий раз заявив про свій намір оскаржити цей закон у Конституційному суді після вступу його в силу.

Верховна Рада подолала вето Президента на закон про вибори Президента 21 серпня. Нагадаємо, що Ющенко не згоден з багатьма положеннями вищевказаного закону, проте підтримує скорочення термінів кампанії з виборів Президента.

Зауваження Ющенка викликають, зокрема, механізм забезпечення голосування українців, які перебувають за кордоном, механізм формування виборчих комісій, неможливість нормального оскарження перебігу виборчої компанії і результатів виборів. Також особливе занепокоєння в нього викликає повернення в законі норми, що дозволяє вносити зміни у виборчі списки в день виборів або в короткі терміни до дня голосування. На думку Президента, ця норма дає можливість для фальсифікацій і впливу на результати виборів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня