Ъ: Велика всеукраїнська радіомережа втратила ліцензію

Ъ: Велика всеукраїнська радіомережа втратила ліцензіюОдна з найбільших радіомереж в Україні – Радіо Мелодія – втратила ліцензію. Як повідомляє Коммерсантъ-Украина, компанія не змогла сплатити 4,2 млн грн ліцензійного збору.

Анулювати ліцензію АТ Онікс, що управляє мережею Радіо Мелодія, Нацрада з питань телебачення і радіомовлення була змушена за розпорядженням Генпрокуратури, заявив на засіданні ради перший заступник голови нацради Андрій Мірошниченко. Підставою для такого рішення стала неповна оплата компанією ліцензійного збору – лише 255 тисяч грн із необхідних 4,2 млн грн.

Як пише газета, конфлікт власників Мелодії і регулятора має довгу історію. Як розповіло виданню джерело в Нацраді, Мелодія отримала кілька попереджень від регулятора за порушення умов ліцензії. У відповідь на це підприємець Станіслав Карпій, якого вважають власником радіо, подав судові позови про визнання попереджень недійсними.

Водночас, член Нацради Тетяна Лебедєва заявила, що раніше було отримано звернення народного депутата, чиє ім`я не розголошується, з вимогою розглянути питання про анулювання ліцензії Мелодії.

Юридична позиція Нацради в даному випадку сильна, і оскаржити її буде вкрай складно, зазначив партнер адвокатського об`єднання Волков, Козьяков і партнери Микола Подпалов, який представляв в аналогічній суперечці інтереси Гала-радіо.

“Підставою для продовження ліцензії є сплата ліцензійного збору. Якщо цього не було зроблено, Нацрада має право не продовжити ліцензію і виставити частоти на конкурс”, – зазначає він. Про можливість оголошення конкурсу на частоти Мелодії говорять і в Нацраді.

“Частоти Мелодії дуже цікаві. Мережа охоплює понад 30 міст, включаючи обласні центри. Якщо оголосять конкурс, битва буде серйозна, братимемо участь не тільки ми”, – повідомив Ъ-Украина голова правління Тавр Медіа (Русское радио Украина, Хіт FM та Kiss FM ) Ігор Чернишов.

***

За даними TNS Ukraine, радіо Мелодія – восьма за величиною мережа в Україні за середньодобовим охопленням (MMI Ukraine 2008 / 4 + 2009 / 1): 769,8 тисяч осіб (тобто 4,8% населення у віці 12-65 років, які проживають в містах із населенням понад 50 тисяч осіб). Її власниками вважаються підприємці Андрій Карпій і його батько Станіслав.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня