Ющенко: Переможець президентських виборів може узурпувати владу

Ющенко: Переможець президентських виборів може узурпувати владуПрезидент України Віктор Ющенко допустив можливість узурпації влади переможцем президентських виборів.

Про це Президент заявив сьогодні під час наради з керівниками обласних державних адміністрацій, Київської та Севастопольської міських адміністрацій.

“Може скластися така ситуація, що наступні президентські вибори виграє певне коло людей, одна або інша сторона, і ми опинимося перед фактом узурпації влади”, – сказав Ющенко.

Навіть у діючій Верховній Раді, як зазначив Президент, за таких обставин протягом одного дня може виникнути ситуація, коли депутати, які вважаються відданими одній політичній силі, через тоталітарний тиск перейдуть в інший табір, і буде сформовано конституційну більшість.

За словами Ющенка, якщо таке відбудеться, то не виключена ситуація, що людина, яка переможе на президентських виборах в Україні, може очолити або взяти під контроль всі три ключових владних інститути. “І ніхто не буде панькатися з цією нацією, з цією демократією, з якоюсь незалежністю”, – запевнив Ющенко.

Президент зазначив, що для того, щоб попередити такий розвиток подій, лідери всіх політичних сил повинні ще до виборів висловити свої позиції щодо реформування політичної системи і конституційних змін. В іншому випадку, на переконання Президента, може повторитися ситуація, коли дві найбільші політичні сили – Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко – спробують внести до Конституції такі зміни, відповідно до яких країна буде фактично розділена між цими політсилами.

Нагадаємо, що сьогодні Ющенко відмовився підписати закон про вибори Президента, а у БЮТ заявили, Президент разом з Партією регіонів готують сценарій розпуску Ради.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня