Ющенко доручив Кабміну зберегти гуцульську культуру

Ющенко доручив Кабміну зберегти гуцульську культуруПрезидент України Віктор Ющенко підписав Указ Про збереження та популяризацію гуцульської культури.

Текст документа розміщений на офіційному сайті глави держави.

Цим указом, “з метою збереження та популяризації самобутніх культурно-історичних традицій, духовної та матеріальної гуцульської культури” Президент доручив Кабінету міністрів України розробити з урахуванням пропозицій Закарпатської, Івано-Франківської та Чернівецької обласних державних адміністрацій та затвердити у тримісячний термін план заходів щодо збереження духовної і матеріальної гуцульської культури.

Заходами, зокрема, пропонується передбачити подальший розвиток позашкільної освіти з художньо-естетичним напрямами, створення шкіл мистецтв для вивчення молодим поколінням досвіду майстрів народного гуцульського мистецтва.

Також доручено передбачити розширення мережі музеїв народного мистецтва і побуту Гуцульщини, в тому числі музеїв-садиб, впорядкування територій об`єктів природно-заповідного фонду та проведення ремонтно-реставраційних робіт пам`яток культурної спадщини Гуцульщини; організацію роботи з підготовки та видання каталогів, буклетів, наукових праць з питань духовної та матеріальної гуцульської культури; створення і трансляцію теле-, відео-та аудіовізуальної продукції про традиції та народні художні промисли Гуцульщини. Пропонується забезпечити фінансування в установленому порядку зазначеного плану заходів.

Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій обласним державним адміністраціям разом з Міністерством культури і туризму України доручено організувати в музеях і бібліотеках тематичні виставки, присвячені традиціям і народним художнім промислам Гуцульщини, а також забезпечити проведення етнографічних експедицій та впорядкувати туристичні маршрути, пов`язані з популяризацією культурно – історичних традицій Гуцульщини.

Пропонується, крім цього, забезпечити проведення щорічного ярмарку традиційного народного гуцульського мистецтва.

Як повідомлялося, Ющенко надав писанки зі своєї колекції для виставки Українська писанка в національному заповіднику Софія Київська.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня