Литвин сподівається, що завтра регіонали не заблокують Раду

Литвин сподівається, що завтра регіонали не заблокують РадуГолова Верховної Ради України Володимир Литвин висловив сподівання, що завтра, 4 вересня, не буде блокування трибуни парламенту, і позачергове засідання Верховної Ради відбудеться.

Литвин зазначив, що 4 вересня він перебуватиме у відрядженні, оскільки цей захід було заплановано задовго до рішення про проведення позачергового засідання. Спікер нагадав, що на початку тижня пропонував внести зміни до календарного плану роботи ВР, щоб парламент працював у пленарному режимі. Водночас, зазначив він, це рішення не було підтримане.

Литвин також повідомив, що він звернувся з листом до прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко та лідера фракції БЮТ Івана Кириленка з проханням “більш уважно підходити до напрацювання пропозицій з тим, щоб позачергові засідання виконували те призначення, яке вони повинні виконувати”.

“Сподіваюся, що завтра відбудеться нормальне засідання парламенту”, – сказав Литвин. Водночас, спікер зазначив, що ініціатори позачергового засідання запропонували розглянути 41 питання, і це пропонується зробити тільки під час ранкового пленарного засідання. При цьому, за словами голови ВР, таку кількість питань можна розглядати по усталеній практиці протягом тижня. За його словами, з 41 законопроекту лише 13 були розглянуті профільними комітетами.

Крім того, Володимир Литвин повідомив, що у Верховній Раді поки не зареєстровано новий проект закону про підвищення соціальних стандартів замість того, який не підтримали парламентарії 1 вересня. Однак, за словами Литвина, судячи з ситуації в парламенті, стає ясно, що потрібна тільки імітація процесу, але не прийняття закону. “Поки ще закону немає”, – сказав він.

При цьому, за словами спікера, зараз мова йде не про підвищення соціальних стандартів, а про те, щоб “втопити країну в хаосі”.

Як повідомлялося, 2 вересня Володимир Литвин висловив сумніви, що парламент буде ефективно працювати на позачерговому засіданні 4 вересня. Лідер ПР Віктор Янукович 2 вересня заявив, що в п`ятницю Рада буде працювати лише у разі ухвалення законопроекту про підвищення мінімальної зарплати і пенсії.

1 вересня, в день відкриття п`ятої сесії, Верховна Рада провалила законопроект про підвищення соцстандартів, запропонований Партією регіонів. Регіонали на знак протесту відразу заблокували роботу ВР, а також заявили, що зареєструють новий законопроект про підвищення соціальних стандартів замість того, який не був підтриманий парламентом.

4 вересня відбудеться позачергове пленарне засідання, ініційоване фракцією БЮТ для розгляду законопроектів про місцеве самоврядування.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня