Денисова: Позиції регіоналів-політиків і регіоналів-роботодавців кардинально відрізняються

Денисова: Позиції регіоналів-політиків і регіоналів-роботодавців кардинально відрізняютьсяМіністр праці та соціальної політики України Людмила Денисова відповіла на вимоги і звинувачення у наклепі з боку Партії регіонів.

“Партії регіонів хочу конкретно відповісти: Держкомстат регулярно інформує про заборгованості в регіонах України. І вони могли б активніше захищати свій електорат від кризових наслідків, сприяючи забезпеченню людей робочими місцями і гідною і своєчасною заробітною платою. Від того, що Мінпраці оприлюднить списки підприємств-боржників ситуація не зміниться, тим більше, що це суперечить чинному законодавству. За кожним випадком – долі конкретних людей і цілих трудових колективів. Тому робити з цього чергове політичне шоу не тільки не доречно, але й аморально “, – йдеться у заяві Денисової, переданому прес-службою її відомства.

Таким чином, міністр відповіла на висунуті Партією регіонів вимоги оприлюднити списки підприємств, які належать членам цієї партії, які нібито мають заборгованість із зарплати.

При цьому Денисова заявила, що ініціатива ПР внести на розгляд Верховної Ради новий законопроект про підвищення мінімальної зарплати до 1 500 гривень, а мінімальної пенсії до 1 300 гривень у період світової економічної кризи є нищівною для української економіки.

“Прикро, коли дехто активно займається” просуванням “вбивчих для економіки в період світової кризи рішень, але навіть не обізнаний з реальним станом справ на конкретних підприємствах. Адже до Мінпраці надійшло звернення від Спільного представницького органу сторони роботодавців (до складу якої входить і Федерація роботодавців України, очолювана регіоналом Юрієм Бойко), де пропонується визнати не тільки неможливим забезпечення в 2010 року встановлення мінімальної заробітної плати на рівні реального прожиткового мінімуму, а не підвищувати взагалі “, – сказала глава Мінпраці.

“Роботодавці заявляють у своєму зверненні, посилаючись на листи підприємств, що у випадку різкого підвищення соціальних стандартів відбудеться скорочення робочих місць, а продукція, через підвищення собівартості, стане неконкурентоспроможною на ринку. Отже, позиції регіоналів-політиків і регіоналів-роботодавців чомусь кардинально відрізняються “, – додала міністр, закликаючи ПР виважено та обґрунтовано підходити до ініціювання тих чи інших законодавчих актів.

Нагадаємо, 1 вересня, в день відкриття п`ятої сесії, Верховна Рада провалила законопроект про підвищення соцстандартів, запропонований Партією регіонів. Регіонали на знак протесту відразу заблокували роботу ВР, а також заявили, що зареєструють новий законопроект про підвищення соціальних стандартів замість того, який не був підтриманий парламентом.

Цього ж дня Денисова розкритикувала законопроект регіоналів і спростувала їхні заяви щодо можливості підвищення мінімальних зарплат і пенсій у 2009 році. Вона розповіла, що за підрахунками її відомства, щоб збільшити мінімальну заробітну плату працівникам державної сфери, необхідно збільшити витрати бюджету-2009 на 27 млрд. гривень, а не на 8 млрд. гривень, як пропонують в ПР. Крім того, за словами Денисової, відповідно до законопроекту про підвищення рівня соціальних гарантій, запропонованого ПР, для забезпечення підвищення пенсій необхідно збільшити видатки Пенсійного фонду на 1,4 млрд. гривень. А за підрахунками Мінпраці, на це необхідно не менше 7 млрд. гривень.

“Я закликаю Партію регіонів і роботодавців спочатку погасити борги із зарплати майже на 1 мільярд гривень, а потім говорити про підвищення зарплати. Чи зможуть вони це витримати?” – сказала міністр 1 вересня.

У відповідь Партія регіонів заявила, що ініціюватиме відставку Денисової, якщо вона не перепросить за “наклеп на господарників – членів ПР”. Сьогодні ж, 3 вересня, партія повідомила, що ряд її членів – керівників великих підприємств готують судові позови проти міністра, і у випадку, якщо на 8 вересня Денисова публічно не попросить вибачення у регіоналів-підприємців, вони подадуть до суду.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня