Європейці користувалися знаряддями праці ще майже мільйон років тому

Учені виявили найстаріші в Європі кам’яні сокири. Вік знахідок становить майже 900 тисяч років.
Стаття дослідників з`явилася в журналі Nature, а короткий виклад роботи приводиться в Nature News.

Раніше фахівці оцінювали вік цих інструментів, виходячи з технології їхнього виробництва, в 200 тисяч років. Тепер дослідники застосували палеомагнітне датування – метод датування порід, в яких виявили сокири, за допомогою аналізу залишкової намагніченості. В результаті учені встановили, що вік знахідок складає 760 тисяч і 900 тисяч років.

За словами дослідників, нові результати примушують переглянути існуючі уявлення про розвиток технології виробництва інструментів у предків сучасної людини. Річ у тому, що старі інструменти віком до 1,4 мільйонів років знаходили раніше тільки в Африці. При цьому в Європі виявляли кам`яні сокири не старші за 500 тисяч років.

Нещодавно ученим вдалося довести, що інструменти неандертальців нітрохи не поступалися кам`яним інструментам предків сучасних людей. Для цього фахівці створили точні копії кам`яних інструментів того часу: “пластин” і “лез” – шматків каменя з гострими краями. Випробування показали, що інструменти неандертальців перевершували людські за деякими параметрами.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня