Знайдена гравюра з Гітлером і Леніном за шахами

Британський аукціонний дім Mullock’s виставить 1 жовтня на продаж гравюру, на якій зображені Адольф Гітлер і Володимир Ленін за грою в шахи.
Власник лота переконаний в його достовірності і називає автором зображення Ему Льовенштрамм, що навчала малюнку майбутнього фюрера. Гравюра, оцінена в 40 тисяч фунтів стерлінгів, датована 1909 роком, на ній написано, що дійство відбувалося у Відні, пише The Daily Telegraph.

За даними аукціоністів, існувало п`ять екземплярів гравюри. На тому варіанті, що потрапив у розпорядження Mullock`s, є олівцеві підписи Гітлера, Леніна і Льовенштрамм. Правда, вірогідність того, що це – справжні автографи, складає 80 відсотків. Власник гравюри стверджує, що його батько присвятив все життя встановленню достовірності зображення, і лот супроводжується 300-сторінковим дослідженням з доказами автентичності паперу, підписів і так далі.

Гравюра, за словами її власника, належала багатій віденській єврейській сім`ї, що залишила напередодні Другої світової війни частину майна економці, зокрема гравюру і зображені на ній шахи. Ці предмети залишилися в будинку економки і в даний час належать її праправнукові. На аукціон виставлена не тільки гравюра, але і шахи.

Втім, далеко не всі експерти упевнені в достовірності гравюри. Наприклад, історики не мають даних ні про те, що Ленін і Гітлер коли-небудь зустрічалися, ні про те, що Ленін бував в 1909-му в столиці Австро-Угорщини. Крім того, Ленін на той час був лисий, а на гравюрі зображений хтось, не обділений шевелюрою (ймовірно, Гітлер сидить ліворуч, біля вікна, Ленін – навпроти). Останній аргумент оспорює аукціоніст, стверджуючи, що Ленін міг користуватися париком з конспіративних міркувань.

Хелен Раппопорт, автор книги “Conspirator: Lenin in Exile” (“Конспіратор: Ленін в еміграції”), вважає, що гравюра – плід фантазії. Проте вона допускає, що зображений разом з Гітлером гравець міг бути кимось з більшовиків або інших знайомих Леніна, що жили в еміграції.

Джерело: Аратта. Вікно в Україну

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня