Працівники київських ЖЕКів страйкують через невиплату зарплати

Працівники київських ЖЕКів страйкують через невиплату зарплатиТретій день, починаючи з вівторка, 1 вересня, співробітники 11 ЖЕКів Деснянського району страйкують, вимагаючи погасити заборгованість із зарплати за три місяці, повідомляє Газета по-київськи.

Акція протесту виглядає таким чином: вранці комунальники приходять до ЖЕКу, відмічаються у журналі і не приступають до роботи, пише видання.

Кияни викликають електриків чи сантехніків, а їх заявку не приймають.

Нагадаємо, що в Києві з 1 червня підвищилися тарифи на послуги ЖКГ. 12 липня цього року частина киян отримала нові квитанції на оплату житлово-комунальних послуг за новими тарифами. Так, квартплата збільшилася із 39 до 78 грн, холодна вода – з 8 до 16 грн, гаряча – 24 до 43 грн, опалення – з 53 до 80 грн.

Як стало відомо, через борги ЖЕКів перед Київенерго, Водоканалом, Київгазом суд заблокував рахунки житлово-експлуатаційних контор, пише видання. Поки що така ситуація склалася тільки в Деснянському районі.

Учора, 3 вересня, журналісти видання відвідали ЖЕК № 301 по вулиці Кіото, 11а об 11:00. Цей ЖЕК обслуговує 45 будинків, близько 10 тисяч квартир. У вівторок, 1 вересня, в перший день страйку, до 10:00 один диспетчер прийняв вісім заявок, другий – приблизно стільки ж, пише видання.

Потім скарги мешканців взагалі перестали приймати.

“Останню зарплату нам дали в червні за травень, і то виплачували частинами сім разів, по 100-150 гривень. Ми здзвонилися з працівниками шести ЖЕКів (№ № 302, 303, 305, 306, 316 і 318), і домовилися, що працювати не будемо”, – розповів сантехнік ЖЕКу № 301, пише видання.

Комунальники також підняли питання про те, що у ЖЕКах немає ні матеріалів, ні інструментів для якісного обслуговування жителів Києва.
“Скло ми не отримали, вікна в під’їздах склити нічим, через це в приміщеннях будуть замерзати труби. За п`ять років, що я тут працюю, з інструментів мені видали один склоріз. Нам кажуть: “Ось ринок Юність, якщо хочете працювати, купуйте інструменти самі”. А зарплата у нас по 1000 гривень, і ті не платять”, – розповів столяр Валерій Хмаров.

У КП Житлобудсервіс, до якого належать страйкуючі ЖЕКи, розповіли, що через борги їхні рахунки рішенням Господарського суду Києва заблоковано, тому і не можна виплатити зарплату.

“Ми зверталися до суду, до прокуратури, до адміністрації, як районну, так і в міську, але толку від цього ніякого”, – сказала Ольга Жиган, начальник експлуатаційного відділу КП Житлобудсервіс, пише видання.

В інших ЖЕКах Деснянського району зарплати також не виплачують, але там працівники вирішили почекати до 10 вересня, пише видання. Якщо ситуація не зміниться, вони пообіцяли крім бойкоту влаштувати ще й демонстрацію біля районної адміністрації.

В інших районах Києва, наприклад, у ЖЕКу № 808 Святошинського району сказали, що з двірниками розрахувалися тільки за травень цього року, а зі слюсарями – за квітень, але про страйк там поки не говорять, пише видання.

Як повідомлялося раніше, у серпні цього року, понад десять тисяч киян виступили проти підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Києві.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня