БЮТ викликав Томенка з Криму, щоб відкрити позачергове засідання Ради

БЮТ викликав Томенка з Криму, щоб відкрити позачергове засідання РадиЗаступник голови Верховної Ради України Микола Томенко, терміново повернувшись до Києва з Криму, відкрив позачергове засідання парламенту. Народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман заявила, що він не мав на це права.

Як уже повідомлялося, сьогодні вранці ще до початку пленарного засідання депутати від Партії регіонів заблокували трибуну і двері до президії парламенту. Але до 10:00 регіоналів в президії не було.

Нікому відкривати

Як з`ясувалося, сьогоднішнє позачергове засідання парламенту цілком могло не відбудуться, і не тільки через блокування роботи з боку ПР, а ще й тому що, що ніхто з трійки керівників парламенту, що складають його президію в Раду сьогодні не збирався.

“Засідання не відбудеться з тієї простої причини, що спікер Володимир Литвин перебуває у відрядженні, (перший віце-спікер Олександр) Лавринович – на лікарняному, а (віце-спікер Микола) Томенко – у Криму. Тому нічого сьогодні не буде”, – сказав з самого ранку депутат від Партії регіонів Михайло Чечетов.

Однак, віце-спікер Микола Томенко повернувся з Криму і відкрив позачергове засідання близько 10:20. У залі при цьому всього зареєструвався 241 народний депутат. “Він (заступник голови ВР Микола Томенко) готовий перервати своє перебування в АР Крим для того, щоб повернутися до Києва і відкрити позачергове засідання парламенту, зважаючи на те, що (голова парламенту Володимир) Литвин перебуває у відрядженні, а (перший віце-спікер Олександр) Лавринович – на лікарняному “, – повідомило раніше джерело в БЮТ.

А народний депутат від БЮТ Андрій Шкіль до початку сьогоднішньої роботи підтвердив, що фракція БЮТ викличе Томенка з Криму, щоб відкрити засідання парламенту.

Перший віце-спікер парламенту Олександр Лавринович повідомив, що планує прибути сьогодні до Верховної Ради “до обіду”, незважаючи на хворобу. Разом з тим йому не було відомо про те, що віце-спікер Микола Томенко перебуває в Криму.

Не блокують, а обіцяються

Тим часом, народний депутат від Партії регіонів Ганна Герман заявила, що Микола Томенко відповідно до регламенту парламенту не має права відкривати засідання ВР.

“За регламентом пан Томенко не має права відкривати засідання”, – сказала Герман, зазначивши, що засідання мало відкритися о 10:00, але цього не було зроблено, отже, за її словами, “всі інші кроки є порушенням регламенту і можуть бать оскаржені в суді “. Незважаючи на це, джерело в БЮТ зазначило, що Томенко відкриє засідання до 11:00.

У спілкуванні з журналістами Герман сьогодні також зазначала, що Партія регіонів не блокувала парламентську трибуну, “а просто спілкувалася в президії парламенту”. Вона зазначила, що Партія регіонів готова працювати сьогодні в сесійному режимі. Водночас, народний депутат сумнівалася, що сьогоднішнє засідання відбудеться. На її думку, скликання БЮТ позачергового засідання – це “піар-крок”.

Разом з тим, Герман повідомила, що Партія регіонів зареєструвала в парламенті новий законопроект про підвищення соцстандартів, який, на її думку, підтримають у сесійній залі.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня