Ъ: Лідера Севастополь-Крим-Росія оголошено в розшук

Ъ: Лідера Севастополь-Крим-Росія оголошено в розшукАпеляційний суд Криму вирішив взяти під варту лідера руху Народний фронт Севастополь-Крим-Росія Валерія Під’ячого, якого Служба безпеки України звинувачує у закликах до порушення територіальної цілісності країни, пише видання Коммерсантъ-Украина.

Справу стосовно Під’ячого за ст. 110 КК (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) було порушено після січневої прес-конференції активістів Севастополь-Крим-Росія, на якій вони поширили реліз із закликами до відторгнення від України Автономної республіки Крим.

Як пише видання, призначене на 10:00 2 вересня засідання Апеляційного суду Автономної республіки Крим не відбулося через неявку Під’ячого. Головуючий суддя Анатолій Трофімцов доручив СБУ забезпечити явку Під’ячого і переніс засідання на 14:00. Однак знайти Під’ячого не вдалося.

З огляду на подвійну неявку на засідання без поважної причини, а також враховуючи серйозність звинувачення – злочин проти основ національної безпеки, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох років, – суд прийняв рішення взяти Під’ячого під варту і оголосив його в розшук. Як повідомляє газета, забезпечити розшукові заходи суд доручив управлінню СБУ в Криму.

Колеги Під’ячого не знають, що змусило останнього сховатися від суду. “Ще три дні тому ми з ним зустрічалися, він нічого не говорив мені про свої плани”, – сказав Ъ-Украина координатор організації Севастополь-Крим-Росія Святослав Компанієць.

Він назвав три можливі причини вчинку свого колеги. “У Валерія могли здати нерви, і він просто вирішив не прийти. Другий варіант – він вважав себе жертвою свавілля і виїхав до Росії. Ну і третє, хоча я й не хочу про це думати, – за всім цим можуть стояти силові структури”, – вважає Компанієць. Він поки не знає, які дії зробить організація у зв`язку зі зникненням одного з її координаторів: “Я радився з діячами російського руху Криму. Самі не знаємо, що робити і як реагувати”.

“Людина, мабуть, вирішила убезпечити себе і перечекати, поки в Україні зміниться влада, та СБУ перестане тиснути на суди”, – заявив глава української філії Інституту країн СНД Володимир Корнілов.

Представники СБУ звинувачення на свою адресу відкидають. “Звичайно, вони (соратники пана Під’ячого) будуть звинувачувати суд і розповідати, який Під’ячий хороший і невинний. Всі заяви про тиск з нашого боку не мають під собою жодних підстав”, – сказала Ъ-Украина прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

***

Громадську організацію Севастополь-Крим-Росія було створено в 2005 році колишніми прихильниками Віктора Януковича – Валерієм Під’ячим і Святославом Компанійцем, які оголосили своєю метою “возз`єднання Криму і Севастополя з Російською Федерацією правовим шляхом”.

У 2005-2007 роках організація провела в Криму ряд акцій – жалобні заходи з нагоди річниці включення Криму до складу України в 1954 році, пікетування штабу українського флоту з вимогою його виведення з Севастополя, акцію Скасуємо українську мову через непотрібність!, пікетування Верховної Ради Криму з вимогою “зняти з його будівлі окупаційну символіку” і прийняти декларацію про возз`єднання Криму і Севастополя з Росією.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня