Рада не змогла відновити роботу. Позачергове засідання закрито

Рада не змогла відновити роботу. Позачергове засідання закритоЗаступник голови Верховної Ради України Микола Томенко закрив позачергове засідання парламенту. Депутати засідали близько 40 хвилин і провели три результативні голосування.

Віце-спікер повідомив, що під час погоджувальної ради не вдалося досягти компромісу з розгляду сьогодні законопроектів Партії регіонів про підвищення соціальних стандартів. Водночас, за його словами, було досягнуто домовленість, що кожна фракція і уряд делегує своїх представників у робочу групу з доопрацювання зазначених законопроектів.

“Будемо сподіватися, що 8 числа знайдемо взаєморозуміння з цього питання”, – зазначив Томенко.

До закриття позачергового засідання заступник голови фракції Партії регіонів Ганна Герман у кулуарах повідомила, що її фракція не братиме участі в сьогоднішньому засіданні парламенту.

“Сьогодні ми не будемо блокувати роботу парламенту, хоча і не будемо брати участі у позачерговому засіданні. Якщо у коаліції є спроба вирішити якісь питання, то ми будемо їм у цьому заважати, і хочемо подивитися, як вони з цим впораються. Але при цьому ми не відійдемо від своїх вимог щодо необхідності підвищення соцстандартів. Ми й надалі вимагатимемо цього, тим більше, що ми вже зареєстрували два законопроекти”, – сказала нардеп.

Раніше регіонал Михайло Чечетов заявляв, що Партія регіонів відсутня в сесійній залі ВР на знак протесту проти сьогоднішнього засідання парламенту. Народні депутати-регіонали перебували в кулуарах парламенту і не заходили до сесійної зали.

Засідання позачергово

Як повідомлялося, сьогодні вранці ще до початку пленарного засідання депутати від Партії регіонів заблокували трибуну і двері до президії парламенту. Проте до 10:20 віце-спікер Микола Томенко, терміново повернувшись до Києва з Криму, відкрив позачергове засідання парламенту. Як з`ясувалося, позачергове засідання цілком могло не відбудуться, і не тільки через блокування роботи з боку ПР, а ще й тому, що ніхто з трійки керівників парламенту, що складають його президію, до Ради сьогодні не збирався. Спікер Володимир Литвин перебуває у відрядженні, перший віце-спікер Олександр Лавринович заявив, що захворів, а віце-спікер Микола Томенко перебував у Криму, звідки його терміново викликав БЮТ.

Близько 11:00 Томенко оголосив перерву в позачерговому засіданні до 11:40 на вимогу фракцій Партії регіонів і Компартії, після чого нардепи-регіонали заблокували трибуну і президію парламенту.

У підсумку, парламентарі сьогодні працювали в пленарному режимі всього близько 40 хвилин. Першим питанням Рада ухвалила закон Про ратифікацію протоколу про збереження і постійного використання біологічного та ландшафтного різноманіття до Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат, підписаної в Києві 22 травня 2003 року. За проголосували 256 депутатів із 260 зареєстрованих у залі.

Потім 249 голосами Рада прийняла в цілому закон Про внесення змін до закону України Про службу в органах місцевого самоврядування. Метою прийняття даного проекту закону є підвищення рівня відповідальності посадових осіб місцевого самоврядування за порушення вимог закону України Про боротьбу з корупцією та Присяги посадової особи місцевого самоврядування.

Також Рада перенесла на наступний пленарний тиждень розгляд пропозицій Президента до закону Про внесення змін до Бюджетного кодексу України. Перенесення розгляду даного законодавчого акту мотивовано продовженням розгляду його в бюджетному комітеті парламенту.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня