Прокуратура Києва перевірить медичну галузь столиці

Прокуратура Києва перевірить медичну галузь столиціСтолична прокуратура має намір провести комплексну перевірку медичної галузі Києва на якість медичного обслуговування.

“Останнім часом ЗМІ все частіше повідомляють про випадки відмови закладів охорони здоров`я Києва надавати громадянам безкоштовну медичну допомогу. Також почастішали повідомлення про проблеми з отриманням пільгових ліків, факти вимагання сплати благодійних внесків та неякісного лікування громадян, яке завдає шкоди їх здоров`ю. Зросла і кількість скарг громадян на невідповідне надання лікарських послуг”, – повідомили в прокуратурі Києва.

З огляду на те, що гарантування професійного, доступного та якісного медичного обслуговування населення завжди було одним із пріоритетних напрямків прокурорського нагляду, прокуратура Києва почала комплексну перевірку, як у столиці дотримуються вимоги ст. 49 Конституції України, яка гарантує право громадян на безкоштовну медичну допомогу, і норми Закону України Основи законодавства України про охорону здоров`я.

Перевірка буде стосуватися, зокрема, фінансування та виконання програм охорони здоров`я, законності та ефективності використання майна лікувальних закладів. Перевіркою охоплять поліклініки, лікарні, медичні інститути і т.п. Також прокуратура перевірить діяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, що стосується виділення коштів та забезпечення потреб медицини.

Як повідомлялося раніше, в січні цього року київський міський голова Леонід Черновецький має намір серйозно зайнятися реформуванням медичної галузі столиці і підняти заробітну плату її працівникам у 5-10 разів.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня