Яценюк: У Криму немає українських книжок, українського кіно, українського радіо і телебачення

Яценюк: У Криму немає українських книжок, українського кіно, українського радіо і телебаченняЛідер Фронту змін Арсеній Яценюк заявляє, що державна політика в мовному питанні має бути розумною, збалансованою, а не примусовою.

Як повідомили в прес-службі Фронту змін, Яценюк щодо цього, зокрема, зазначив: “Якщо ми хочемо в Україні зберегти українську мову як єдину державну мову, ми ні в якому разі не маємо права давати підстав говорити про те, що дискримінується російськомовне населення. Це є запорукою того, що в Україні українська мова залишиться державною “.

На переконання Яценюка, не потрібно створювати мовний бар`єр дитині під час вступу до вузу. “Нехай діти в Криму мають можливість здавати тести російською мовою ще й у 2010 році, а вивчити українську у них буде можливість у вузі”, – сказав він.

У цьому контексті прес-служба нагадує, що, перебуваючи 1 вересня у Сімферополі, Яценюк заявив, що в 2010 році в специфічних регіонах, таких як Крим, потрібно продовжити експеримент проведення тестування випускників з можливістю обирати школярам мову – українську або російську.

Політик зазначив, що два роки працював у Криму міністром економіки і знає, що діти в Криму живуть у російськомовному середовищі: “Немає українських книжок, немає українського кіно, українського радіо і телебачення”.

В цілому ж, на переконання Яценюка, українські діти повинні знати українську, російську, англійську мови, адже таким чином вони отримають більше можливостей в житті, а українська нація буде освіченіша.

Яценюк вважає, що сьогодні політики “пішли у формат 2004 року”. Він додав, що прем`єр-міністр Юлія Тимошенко під час поїздки до Львова заявила, кажучи про мову, “не те, що потрібно для країни, а те, що потрібно для електорального рейтингу”.

За його словами, в Одесі Віктор Янукович “заявляє абсолютно так само”, але в одному випадку мова йде про те, що “будемо розмовляти тільки українською, а в іншому – тільки російською”.

Яценюк закликав політиків припинити спекуляції в питанні мови для того, щоб “не розколоти країну”.

Як повідомлялося, міністр освіти і науки Іван Вакарчук висловив здивування ініціативою Яценюка про проведення зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти в 2010 році в школах Криму російською мовою.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня