Мер Нової Каховки: Рейдери, що захопили Таврію, прибули на завод з Києва, щоб провести нового директора

Мер Нової Каховки: Рейдери, що захопили Таврію, прибули на завод з Києва, щоб провести нового директораСпроба рейдерського захоплення ВАТ Агропромислова фірма Таврія пов`язана зі вступом на посаду нового директора, повідомив мер Нової Каховки Володимир Коваленко.

“Я підходив до цих хлопців, які захоплювали, вони сказали, що їх повантажили в автобуси в Києві і привезли до Нової Каховки, щоб провести на завод нового директора і передати завод під контроль міліції”, – сказав Коваленко.

За його словами, нападники повідомили, що у них є відповідне рішення суду про нового директора, однак документи вони не надали і діяли без супроводу співробітників Державної виконавчої служби.

Коваленко також зазначив, що новим директором нібито призначено Максима Байбузу, який раніше був одним з адміністративних співробітників АПФ Таврія.

Як повідомлялося, міліція затримала 169 учасників рейдерської атаки на Новокаховський завод Таврія, під час зіткнень 3 вересня було поранено 39 осіб. Як повідомив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, особи 116 затриманих вже встановлено. “Всі вони не належать до жодної охоронної структури, є безробітними, просто можна сказати, їх найняли з вулиці за 50-100 доларів”, – сказав Луценко.

При цьому він зазначив, що спроба захоплення заводу Таврія – “це найбільша рейдерська атака з часів атак на одеські порти”. “Це була добре організована рейдерська атака, хто організатор – ми з`ясовуємо, затримані кажуть, що їх найняли невідомі особи”, – також зазначив міністр.

У даний час прокуратура порушила кримінальну справу за фактом захоплення адміністративних будівель заводу Таврія. Серед постраждалих – 2 співробітники міліції, які отримали поранення в результаті застосування травматичної зброї.

Конфлікт між інвесторами

Нагадаємо, в серпні розгорівся конфлікт між інвесторами ВАТ АПФ Таврія і керівництвом коньячного заводу. 19 серпня на прес-конференції керівництво Першого національного виноробного холдингу (ПНВХ), куди входить завод, заявило, що директор ВАТ АПФ Таврія Олександр Сидоренко рятує своє крісло. Як заявив виконавчий директор ПНВХ Андрій Стрілець, Сидоренко в момент кризи “перестав бути адекватним менеджером”, тому керівництво компанії не планувало продовжувати з ним контракт, який закінчується у вересні ц.р.

“Про неефективне управління свідчить той факт, що за перші півроку 2009 ринок коньяку в Україні впав на 18,5%, а продажі Таврії – на 20%. Тому ми запропонували Сидоренку почесну посаду в Раді директорів підприємства, а оперативне управління передати в руки сильного менеджера”, – сказав Стрілець. За його словами, Сидоренко, у свою чергу, не погодився на цю пропозицію і звинуватив президента корпорації Логос Валерія Шамотія в тому, що він довів Таврію до банкрутства.

Водночас, працівники Таврії спростовували заяви акціонерів про кризу на підприємстві і тиск на них з боку керівника Сидоренка. Існуючі фінансові негаразди на підприємстві вони пов`язують з боргом ТД Маркет-Груп, що входить до корпорації Логос, за відвантажені коньяки виробництва Таврії, що досяг майже 40 млн гривень. Крім того, працівники виступають проти намірів акціонерів розділити сировинну базу і промисловість.


Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня