Про це повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко сьогодні на брифінгу.

Про це повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко сьогодні на брифінгу.Служба безпеки України завершила дослідчу перевірку і направила в Генеральну прокуратуру України матеріали щодо закликів народного депутата України Інни Богословської до порушення територіальної цілісності України.

Про це повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко сьогодні на брифінгу.

Він додав, що перевірка проводилася у зв`язку з розміщенням в Криму білбордів Богословської з закликом: “Досить ділити Севастополь! Дамо місту статус україно-російської території! “. Українська народна партія звернулася до СБУ з проханням порушити кримінальну справу за фактом розміщення таких плакатів.

“Служба безпеки України завершила дослідчу перевірку щодо розміщення в Криму близько 20 плакатів, так званих білбородов, на яких містилися антидержавні заклики. За результатами дослідчої перевірки наші слідчі зробили два висновки. Перше, народний депутат України свідомо це робила. Друге, ті заклики, які вона замовляла і розміщувала, вона усвідомлювала, що вони будуть публічними і таким чином будуть закликати громадян України з тим, щоб у незаконний спосіб поставити під сумнів територіальну цілісність нашої держави і поставити питання щодо того, щоб представники іншої держави здійснювали контроль і управління на території України “, – сказав Наливайченко.

Голова СБУ наголосив, що в діях народного депутата СБУ вбачає “пряме порушення Конституції”. “Матеріали направлені в Генеральну прокуратуру України для ухвалення рішення про порушення кримінальної справи”, – зазначив він.

Більше того, за його словами, СБУ просить Генпрокуратуру саме спецслужбі доручити розслідування цієї кримінальної справи, оскільки розслідування справ за ст. 110 Кримінального кодексу України підслідне СБУ. Ця стаття передбачає санкцію до 12 років позбавлення волі.

“Ми готові розслідувати цю справу, навіть незважаючи на статус народного депутата. Більше того, строків давності немає. Якщо статус зміниться, то ця громадянка України відповідатиме за законодавством “, – резюмував Наливайченко.

Як повідомлялося, Богословська вважає звернення Української народної партії до СБУ з проханням порушити проти неї кримінальну справу дешевим піаром.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня