Партія регіонів і БЮТ звинуватили один одного в піарі за рахунок парламентської кризи

Партія регіонів і БЮТ звинуватили один одного в піарі за рахунок парламентської кризиПерший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов та голова фракції БЮТ Іван Кириленко розкритикували фракцію Партії регіонів за зрив позачергового засідання парламенту і небажання приймати закони про місцеве самоврядування. Регіонали ж заявили, що БЮТ намагається використовувати Раду для “піар-цілей”.

Під час брифінгу у Верховній Раді Турчинов зазначив, що в сьогоднішній порядок денний спеціально не вносилися політичні питання, а тільки ті питання, які повинні були вирішити ряд проблем місцевого самоврядування. “Через незрозумілі причини роботу ВР було заблоковано”, – сказав він.

“Сьогодні продемонстрували, з одного боку, ефективну роботу парламентської більшості і депутатів, які відповідально ставляться до своїх обов`язків, з іншого боку – повний деструктив, цинічний, агресивний деструктив Партії регіонів та тих, хто стоїть за цією політичною силою, тобто тих олігархів, керівників фінансових корпорацій, які зацікавлені в дестабілізації ситуації в нашій державі”, – сказав Турчинов, коментуючи події в парламенті.

Водночас, за словами Турчинова, підтверджується, що фракцію Партії регіонів цікавлять не проблеми регіонів, а “власні політичні завдання”. “Я порадив би фракції Партії регіонів і взагалі Партії регіонів перейменуватися в Партію регіонів проти, що сьогодні було демонстративно і публічно доведено”, – сказав перший віце-прем`єр.

“Свої б роздерли”

Лідер фракції БЮТ Іван Кириленко, у свою чергу, висловив переконання, що фракція Партії регіонів заблокувала сьогодні трибуну парламенту, оскільки побачила, що в сесійній залі відбуваються результативні голосування за законопроекти. “Коли регіонали зрозуміли, що відбуваються результативні голосування, вони прийшли до сесійної зали для того, щоб заблокувати роботу (як відомо, на початку засідання фракція Партії регіонів залишила сесійну залу, мотивуючи свій вчинок тим, що більше ніж на 15 хвилин сьогоднішнє позачергове засідання не відкриється)”, – зазначив Кириленко.

За його словами, законопроекти, передбачені сьогоднішнім порядком денним, підготовлено до розгляду на засіданні ВР. Він зазначив, що з 41-го запропонованого до розгляду законопроекту, 35 мають висновки комітетів, а щодо 6 законопроектів, то висновків немає, оскільки не відбулося засідання комітету з питань аграрної політики.

Регіонали підходять до нас і просто обіймають і дякують за те, що ми стоїмо на тому, щоб не спровокувати інфляцію, – Іван Кириленко

При цьому Кириленко додав, що комітети надали позитивні висновки щодо 24 законопроектів, і це означає, “що представники всіх фракцій проголосували на підтримку даного законопроекту (на засіданнях комітетів)”.

Коментуючи вимоги фракції Партії регіонів розглянути законопроект про підвищення зарплат і пенсій, Кириленко зазначив, що позиція фракції БЮТ полягає в тому, що необхідно “піднімати соціальні стандарти”, але таким чином, щоб не спровокувати інфляцію і девальвацію гривні. За його словами, як компроміс, можна прийняти рішення про підвищення соціальних стандартів з грудня. У такому разі “і вони (регіонали) будуть задоволені, бо їм теж треба виходити із ситуації, і ми розблокуємо роботу парламенту”, – сказав Кириленко.

Він зазначив, що депутати з фракції Партії регіонів “підходять до нас і просто обіймають і дякують за те, що ми стоїмо на тому, щоб не спровокувати інфляцію “шляхом необґрунтованого підвищення мінімальних зарплат і пенсій. Якби таке рішення було прийнято, то регіоналів “свої б роздерли”. “Але фішка є фішкою, зараз же виборча кампанія”, – підкреслив лідер фракції БЮТ.

Піар проти ПР

Водночас, заступник голови фракції ПР Ганна Герман, заявила, що запропоновані фракцією Блоку Юлії Тимошенко до порядку денного позачергового засідання законопроекти не готові для розгляду в парламенті. “80% від усіх заявлених на порядку денного законопроектів просто не готові. Вони не розглядалися на комітетах, немає проектів рішень щодо них”, – сказала вона.

За словами Герман, фракція БЮТ намагається використати Верховну Раду “для піар-цілей”. Вона зазначила, що позачергове засідання парламенту було скликано для того, щоб завтра на нараді з головами сільських і селищних рад сказати про те, що “ми хотіли для вас все зробити, але Партія регіонів заблокувала парламент”. Вона додала, що дії нинішньої влади “збуджені” і свідчать про те, що влада не знає порядку, що вони не вміють зробити найпростіших речей”.

Також Герман зазначила, що необхідно приймати рішення про підвищення соціальних стандартів, і тоді парламент буде працювати конструктивно. Вона зазначила, що кошти, використані на проведення всеукраїнської наради з головами сільських і селищних рад, яка має відбутися завтра, можна було б направити на підвищення “зарплат і пенсій до кінця року всім найбіднішим громадянам”. Нагадаємо, що на 5 вересня заплановано всеукраїнську нараду прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко з головами сільських і селищних рад.

***

Нагадаємо, 4 вересня ще до початку позачергового пленарного засідання депутати від ПР заблокували трибуну і двері до президії парламенту. Проте до 10:20 віце-спікер Микола Томенко, терміново повернувшись до Києва з Криму, відкрив позачергове засідання парламенту. Як з`ясувалося, позачергове засідання цілком могло не відбудуться, і не тільки через блокування роботи з боку ПР, а ще й тому, що ніхто з трійки керівників парламенту, що складають його президію, до Ради сьогодні не збирався. Спікер Володимир Литвин у відрядженні, перший віце-спікер Олександр Лавринович заявив, що захворів, а віце-спікер Микола Томенко перебував у Криму, звідки його терміново викликав БЮТ.

Близько 11:00 Томенко оголосив перерву в позачерговому засіданні до 11:40 на вимогу фракцій Партії регіонів і Компартії, після чого нардепи-регіонали знову заблокували трибуну і президію парламенту. Після перерви Томенко закрив засідання. У підсумку, депутати засідали близько 40 хвилин і провели три результативні голосування.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня