Литвин пообіцяв підписати новий закон про вибори Президента

Литвин пообіцяв підписати новий закон про вибори ПрезидентаСпікер Верховної Ради Володимир Литвин пообіцяв незабаром підписати новий закон про вибори Президента.

“Я доручив апарату (Верховної Ради) підготувати цей закон для оприлюднення з моїм підписом і після його публікації в газеті Голос України … закон набуде чинності”, – сказав Литвин напередодні в ефірі 5 каналу.

При цьому спікер зауважив, що йому особисто закон не подобається, оскільки, за його словами, він “розроблений з прицілом на посилення можливостей деяких партій та деяких кандидатів”. Але, Литвин зазначив, відповідно до Конституції він зобов`язаний це зробити.

Як повідомлялося, 3 вересня Президент України повернув до парламенту закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо виборів Президента України. У листі до Верховної Ради Віктор Ющенко нагадав, що 21 серпня парламент під час повторного розгляду з пропозиціями Президента прийняв зазначений Водночас, Президент відповідно до ст.94, п.30 ч.1 ст.106 Конституції застосував до цього закону право вето – в першу чергу через невідповідність його положень Конституції.

Враховуючи, що закон був повторно прийнятий 325 голосами народних депутатів і, як зазначив Ющенко, незважаючи на неконституційність, не може бути знову накладено вето, Президент направив зазначений закон без підпису, надаючи можливість опублікувати його в порядку, передбаченому останньою пропозицією частини четвертої ст.94 Конституції . При цьому Президент зазначив, що в разі вступу закону в силу в установленому порядку він скористається правом оскарження його положень у Конституційному суді.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня