Ющенко відкриє у Варшаві пам`ятник жертвам Голодомору

Ющенко відкриє у Варшаві пам`ятник жертвам Голодомору7-8 вересня Президент України Віктор Ющенко здійснить державний візит до Республіки Польща.

Як повідомили в Головній службі інформаційної політики Секретаріату Президента, візит відбудеться на запрошення глави польської держави Леха Качинського.

Програма візиту передбачає переговори державних делегацій під головуванням президентів двох країн, переговори з головою Ради міністрів РП, зустріч з маршалом Сейму. Також глава Української держави покладе квіти до могили Невідомого солдата.

Важливими складовими візиту стануть: відкриття пам`ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років на Вольському кладовищі у Варшаві, а також зустріч Ющенка з представниками місцевої влади та української громади у місті Перемишль. Там же Президент візьме участь у церемонії передачі місцевій українській громаді будівлі Українського дому.

Планується, що під час переговорів з вищими посадовими особами Польщі сторони обговорять весь спектр тем українсько-польської співпраці. Мова йде про питання глобальної, європейської та регіональної безпеки і стабільності; взаємодію у питаннях європейської та євроатлантичної інтеграції України; економічне, фінансове, транскордонне, регіональне співробітництво двох країн; співпрацю в підготовці до проведення Євро-2012, а також у гуманітарних, освітніх та інших питаннях.

У ході переговорів Президент має намір окремо наголосити на необхідності активізації спільних зусиль у процесі українсько-польського єднання і примирення.

Як повідомлялося, міністр внутрішніх справ Юрій Луценко оприлюднив і передав представникам ЗМІ низку нещодавно офіційно розсекречених документів, що стосуються Голодомору 1932-1933 років, а також переслідувань, розстрілів, примусового виселення в Сибір людей, які були членами ОУН-УПА.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня