СБУ підключилася до розслідування справи про “махновщину” на заводі Таврія

СБУ підключилася до розслідування справи про Служба безпеки України допоможе прокуратурі розслідувати кримінальну справу за фактом захоплення коньячного заводу Таврія в Новій Каховці, повідомив сьогодні глава СБУ Валентин Наливайченко, назвавши події на заводі “махновщиною”.

“СБУ серйозно втрутилася в ситуацію щодо того, хто надавав ліцензію цій приватній охоронній фірмі, звідки у них зброя, чому порушуючи ліцензію кілька десятків людей з`явилися на територію (заводу Таврія), хто організував їхній приїзд і фактично збройний напад”, – заявив Наливайченко сьогодні в Києві.

Він нагадав, що міліція зібрала матеріали щодо цього інциденту і передала їх до прокуратури. “А ми бачимо свій сегмент і обов`язково допоможемо колегам. Це саме так звана приватна охоронна фірма ВВ Альфа, і це нас турбує “, – сказав Наливайченко.

“Це навіть не рейдерство, це чистої води махновщина. Момент, що найбільше турбує – це зброя у приватної фірми, і що це за ліцензія “, – зазначив голова СБУ, розповідаючи про події на заводі.

Крім того, Наливайченко зазначив, що в Україні працюють судові виконавці, “а не люди, які незаконно одержують ліцензії або незаконно діють під виглядом охоронної фірми”. “У цьому ми допоможемо міліції та прокуратурі. Наші люди вже працюють “, – резюмував голова СБУ.

Як повідомлялося, мер Нової Каховки Володимир Коваленко заявив, що спроба захоплення заводу була пов`язана зі вступом на посаду нового директора. Нові керівники заводу Таврія виклали свою версію конфлікту.

Новопризначений менеджмент агрофірми Таврія в особі Максима Байбуса, який діяв на підставі рішення Наглядової ради підприємства і на підставі ряду судових рішень, намагався приступити до своїх зобов`язань. Про це повідомив адвокат Байбуса Андрій Бірюков. За його словами, Байбус у супроводі судових виконавців і спецзагону Беркут намагався “з`явитися на підприємстві і здійснити свої службові зобов`язання як в.о. директора АПФ Таврія”.

Нагадаємо, увечері 3 вересня близько 20:30, група невідомих намагалася штурмом захопити адміністративну будівлю заводу ВАТ Агропромислова фірма Таврія в Новій Каховці Херсонської області. За словами керівника підприємства Олександра Сидоренка, невідомі люди, не надавши жодних документів та пояснень, проникли на територію підприємства, і намагалася штурмом захопити будівлю заводу, де розташовані кабінети керівництва, бухгалтерія, тощо.

Під час спроби захоплення заводу відбулися зіткнення із застосуванням вогнепальної травматичної зброї. Міліція затримала 169 осіб, в результаті зіткнень 39 осіб отримали травми різного ступеня тяжкості (рубані рани і удари) і перебувають у лікарнях. Серед поранених є два співробітники міліції, які постраждали від пострілів травматичної зброї.
Правоохоронці прибули на місце події через 10 хвилин після виклику. Прибувши на місце, міліція встановила, що 80 осіб у віці 25-35 років прибули на трьох автобусах Неоплан, при них була арматура, балки, заточення, два пістолети для відстрілу гумовими кулями, а також каски, налокітники та інші захисні засоби.

Прокуратура порушила кримінальну справу за фактом захоплення адміністративних та інших будівель заводу. За словами глави МВС Юрія Луценка, це “найбільша рейдерська атака з часів атак на одеські порти”. “Ця рейдерська атака була добре організована, хто організатор, ми зараз з`ясовуємо”, – зазначив міністр, додавши, що, за словами затриманих, їх найняли невідомі особи.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня