Держсекретар Франції: Ідея вступу України у НАТО була помилкою

Держсекретар Франції: Ідея вступу України у НАТО була помилкоюДержсекретар Франції з європейських питань П`єр Леллуш переконаний, що рішення ініціювати процес розширення НАТО на Грузію та Україну було помилкою. Таку думку він висловив іспанському виданню El Pais.

Якщо у Грузії є консенсус щодо бажання вступити в НАТО, але стратегічна ситуація нестабільна, то в Україні немає згоди навіть у питанні вступу, наголосив Леллуш.

Водночас є бажання зближуватися з Європою, тому ЄС треба “зміцнювати зв`язки з Україною і знижувати напруженість у відносинах з Росією, очевидну в газовій сфері”, – зазначив держсекретар.

“Ми повинні усвідомлювати ризики для Європи через її енергетичну залежність, і в цій перспективі формулювати нові відносини з такими країнами, як Росія та Алжир”, – цитує видання Леллуша.

На його думку, відносини з Росією (як і з Китаєм) підкреслюють необхідність побудови загального геополітичного бачення Європи та її місця у світі. Поки що ж такої єдиної позиції немає, “великі держави користуються європейськими розбіжностями і налаштовують країни Європи одну проти одної”.

“Ми вивчаємо пропозицію Медведєва про створення єдиного простору безпеки та економічного співробітництва. Ми беремо до уваги, що Росія – країна, яка після холодної війни витерпить приниження й величезні географічні зміни. Російський кордон скоротився більш ніж на 2000 км. Цілі країни вийшли зі складу СРСР і вступили до ЄС чи НАТО”, – сказав Леллуш.

Як повідомлялося, лівійський лідер Муамар Каддафі застерігає НАТО від подальшого розширення за рахунок пострадянського простору.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен наголошує на незмінності позиції Альянсу щодо України.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня