МОЗ застерігає ЗМІ від розпалювання у суспільстві настроїв проти вакцинації

МОЗ застерігає ЗМІ від розпалювання у суспільстві настроїв проти вакцинаціїМіністерство охорони здоров’я (МОЗ) у зв’язку із ситуацією, що склалася в інформаційному просторі навколо смертей немовлят у різних областях України, застерігає від розпалювання в державі настроїв проти вакцинації. Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal{mso-style-parent:””;margin:0cm;margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:12.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-fareast-font-family:”Times New Roman”;}@page Section1{size:595.3pt 841.9pt;margin:2.0cm 42.5pt 2.0cm 3.0cm;mso-header-margin:35.4pt;mso-footer-margin:35.4pt;mso-paper-source:0;}div.Section1{page:Section1;}–> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable{mso-style-name:”Обычная таблица”;mso-tstyle-rowband-size:0;mso-tstyle-colband-size:0;mso-style-noshow:yes;mso-style-parent:””;mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;mso-para-margin:0cm;mso-para-margin-bottom:.0001pt;mso-pagination:widow-orphan;font-size:10.0pt;font-family:”Times New Roman”;mso-ansi-language:#0400;mso-fareast-language:#0400;mso-bidi-language:#0400;}

Про це повідомили у прес-службі МОЗ України.

“Поширення неправдивої інформації щодо причинно-наслідкового зв’язку міжсмертю дітей і вакцинацією обертається панічним страхом населення передпрофілактичними щепленнями, і як наслідок – країна може опиниться передзагрозою епідемічних спалахів”, – зазначають у міністерстві.

Показовим прикладом, вважають в МОЗ, є пов’язування факту смерті немовлятиу Волинській області з вакцинацією.

У міністерстві зауважують, що, на жаль, щороку з тих чи інших причин, вУкраїні помирає близько 5000 немовлят. Практично кожен малюк отримує за рікщеплення проти 10 інфекцій, тобто постійно перебуває в періоді щеплень.

У МОЗ наголошують, що, враховуючи масштабну кампанію, розгорнуту деякими політичнимисилами з використанням громадських організацій, теоретично кожен випадокмалюкової смерті може бути використаний як привід для політичних спекуляцій тадискредитації самої ідеї імунопрофілактики.

Передбачаючи можливість такого перебігу подій, МОЗ звертається до ЗМІ зпроханням виважено підходити до висвітлення питань, пов’язаних зі смертюмалюків, та утриматися від безапеляційних тверджень про зв’язок смертей зпроведенням планових щеплень.

Коментуючи питання висвітлення зазначеної проблеми у ЗМІ Головний державнийлікар України Олександр Біловол зазначив, що альтернативи щепленню наразі всвіті не існує. За його словами, сьогодні це найбільш ефективний і доступнийспосіб профілактики інфекційних хвороб. В результаті відмови від щепленьвитрати держави зростають у декілька разів.

Біловол зазначив, що ці витрати можна розділити на три основні напрямки:витрати на лікування інфекційних хвороб у дітей, які можна було запобігтищепленнями; витрати на дітей, що одержали інвалідність у результатіперенесеного інфекційного захворювання (часто довічну); витрати на боротьбу зпоширенням інфекційних захворювань у країні в результаті їхнього масовогопоширення (протиепідемічні заходи).

“Сьогодні є багато охочих пропіаритися на темі вакцинації, проте ніхто такі не взяв на себе відповідальність за майбутнє тих дітей, чиїх батьків сьогоднізакликають не робити щеплення”, – сказав лікар.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня