Дело: БЮТ і ПР пропонують провести місцеві вибори у травні 2010 року

Дело: БЮТ і ПР пропонують провести місцеві вибори у травні 2010 рокуУ Верховній Раді було зареєстровано проект постанови про проведення 30 травня 2010 виборів до місцевих органів влади, пише газета Дело.

Авторами документа виступили перший віце-спікер Олександр Лавринович (фракція Партія регіонів) і Андрій Портнов (фракція БЮТ).
Делу розповіли про те, що ініціатива провести вибори 30 травня належить безпосередньо Портнову. “Потім цю ідею підхопили регіонали, для того, щоб розвести в часі президентські і місцеві вибори”, – зазначив співрозмовник Дела.

Спочатку дві політичні сили домовлялися призначити дату місцевих виборів у березні 2010 року. Однак у такому випадку вони б частково співпали з проведенням виборів президента, намічених на січень наступного року. “Крім юридичної складової, ми, призначаючи саме таку дату виборів (30 травня), робили це й тому, щоб кожен міг чітко розпланувати своє політичне життя”, – пояснив газеті Лавринович.

Востаннє вибори до місцевих органів влади відбулися у березні 2006 року. Через три місяці з`явилося рішення Конституційного Суду про те, що місцеві органи будуть обиратися на п`ятирічний термін. Проте Лавринович і Портнов вважають: місцеві органи влади поки не можуть претендувати на п`ятирічний термін повноважень, оскільки відповідна норма Основного закону набула чинності пізніше, ніж їх було обрано.

Друга проблема, з якою зіткнулися парламентарії, – відсутність в законодавстві чітко визначеної дати виборів. Тому автори тексту постанови зазначають: оголосити на сесії місцевих рад про обрання голів відбувалося з квітня по травень 2006 року. “Це і стало основою для обрання дати 30 травня”, – зазначив Портнов. Проте ця постанова не стосується тих органів влади, де відбулися позачергові вибори, наприклад, до Київради.

Раніше повідомлялося про те, що Блок Юлії Тимошенко після президентських виборів ініціюватиме проведення дострокових виборів мера Києва та Київради.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня