Литвин виступив проти скасування засідань Ради до виборів, а БЮТ – підтримав

Литвин виступив проти скасування засідань Ради до виборів, а БЮТ - підтримавГолова Верховної Ради України Володимир Литвин виступив проти роботи парламенту з виборцями в період кампанії з виборів Президента. Водночас, БЮТ дану ініціативу підтримав. За словами експертів відпустка відразу всіх нардепів вигідна Юлії Тимошенко.

“А який сенс, якщо Верховна Рада непрацездатна, не працює, прийняти таке хитре рішення: роз`їхатися для роботи в округах, з чим депутати поїдуть до округів? Що вони скажуть людям? Тому що людям потрібні не депутати, а рішення”, – сказав Литвин в ефірі телекомпанії Ера. Крім того, спікер висловив здивування у зв`язку з тим, що депутати під час пленарних тижнів за державні кошти їздять до округів і проводять там агітацію.

“Я думаю, що вони тиждень могли б посидіти у Верховній Раді, якщо не попрацювати, то посидіти і, напевно, знати реалії та не висловлювати здалеку свою точку зору про цинізм, про нероботу”, – зазначив Володимир Литвин. При цьому голова ВР зазначив, що він також особисто спілкується з виборцями в округах для того, щоб знати їхню позицію і думку з турбуючих їх питань, однак робить це в непленарні тижні Ради.

Тим часом, фракція БЮТ вирішила підтримати проект постанови про роботу парламенту з виборцями в період президентської кампанії, в разі його розгляду Радою. “Стосовно відпустки на 90 днів, я вважаю, що це дійсно правильна пропозиція і рішення позитивне на (засіданні) фракції, що якщо він (проект постанови) буде розглядатися в залі”, – сказав сьогодні перший заступник голови БЮТ Андрій Кожем`якін.

При цьому він зазначив, що на засіданні фракції, яке відбулося о 9:15 у середу, виступив автор проекту постанови, віце-спікер Микола Томенко і переконав депутатів у необхідності підтримати цей проект, у разі його розгляду в Раді. “Я вважаю, що його меседж, його позиція і авторство цієї постанови – воно дуже потрібне, дуже мудре і дуже правильне. Тому ми будемо голосувати за цю постанову”, – наголосив Кожем`якін.

Однак ще вчора Кожем`якін заявляв, що його фракція виступає проти роботи парламенту з виборцями в період президентської кампанії. “Ми не будемо за нього голосувати (проект постанови), – говорив бютівець 8 вересня. – Ця ідея під гарний настрій. Тому що ви розумієте, що ми і так перед виборцями, в очах українського народу виглядаємо не особливими трудівниками”.

А бюджет?!

Як зазначило сьогодні видання КоммерсантЪ-Украина, якщо депутати підтримають ініціативу віце-спікера, під загрозою зриву може опинитися в першу чергу бюджетний процес, оскільки, відповідно до Бюджетного кодексу, головний фінансовий документ країни повинен бути направлений до парламенту не пізніше 15 вересня. При цьому він повинен бути прийнятий у першому читанні – до 20 жовтня, у другому – до 20 листопада, а в цілому – не пізніше 1 грудня.

У БЮТ, як пише видання, погоджуються, що їхня ініціатива може спричинити за собою зрив бюджетного процесу і привести до того, що Україна увійде в 2010 рік без головного фінансового документу. “У нас є варіант, за яким ми можемо знайти можливість розблокувати Верховну раду на момент розгляду бюджету, – зізнався Томенко, проте подробиці повідомити відмовився. – Є ще одна можливість – прийняти базові соціальні параметри, а повноцінний бюджет затвердити після президентської кампанії”.

У парламентських фракціях, як пише видання, до ініціативи БЮТ поставилися насторожено. “Теоретично все можливо. Партія регіонів може підтримати цю ініціативу. Я особисто вважаю, що на завершальній стадії виборчої кампанії, звичайно, потрібно мінімізувати кількість пленарних засідань, але щоб протягом всієї кампанії парламент не приймав рішень … Я не думаю, що це правильний вибір, – заявив виданню перший віце-спікер Олександр Лавринович. Заступник голови фракції блоку Литвина Олег Зарубінський, у свою чергу, сказав: “Я розумію мотиви Миколи Томенка. Але що ж нам на чотири місяці припинити законодавчий процес? Мені здається, це емоційна реакція на те, що роблять депутати, перешкоджаючи роботі парламенту “.

Вони відпочивають, вона – працює

Експерти, як зазначив Ъ, впевнені, що прийняття постанови про скасування пленарних засідань ВР до виборів вигідне тільки прем`єр-міністру Юлії Тимошенко, оскільки в неї залишається політичний майданчик в Кабміні, у той час як лідер опозиції Віктор Янукович буде позбавлений можливості реалізовувати в Раді свої піар-цілі.

При цьому, в Центрі ім. Разумкова упевнені, що така ситуація не позначиться на виборчій кампанії Тимошенко і Януковича, зате вдарить по рейтингах невеликих фракцій, які не мають потужного медіаресурсу. “Верховну раду використовують усі політичні сили, які там представлені. Кому може бути гірше після реалізації такої ініціативи, так це маленьким партіям, яким складніше буде шукати передвиборчих майданчиків. Але для двох основних фракцій (Партія регіонів і БЮТ) істотної різниці немає, буде працювати парламент чи ні, – вважає директор політико-правових програм Центру ім. Разумкова Юрій Якименко.

Водночас, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов упевнений, що можлива парламентська відпустка вигідна насамперед прем`єр-міністру. “Такий варіант розвитку подій вигідний виключно Юлії Тимошенко. Вона працює, а Верховної Ради немає – вона вся в округах. Ніхто не зможе пошуміти, попіаритися. А Юлія Володимирівна буде регулярно піаритися – по середах, в ході засідань уряду, – сказав Ъ Карасьов.

***

Як повідомлялося, віце-спікер ВР, один з лідерів БЮТ Микола Томенко запропонував парламенту працювати з 19 жовтня 2009 по 15 січня 2010 року з виборцями – для того, щоб не допустити використання парламенту для проведення передвиборчої агітації. Проектом Томенка парламентаріям пропонується не проводити пленарні засідання, призупинити свою діяльність в комітетах і фракціях і на час передвиборчої кампанії взяти відпустку без збереження заробітної плати. Нагадаємо, що 1 вересня Рада відкрила свою чергову п`яту сесію, яку, згідно з календарним планом, має намір закрити 22 січня 2010.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня