УНП: Міносвіти Криму перешкоджає навчальному процесу українською мовою

УНП: Міносвіти Криму перешкоджає навчальному процесу українською мовоюКримська організація Української народної партії вважає, що Міністерство освіти Криму свідомо перешкоджає освітнього процесу в кримських класах з українською мовою викладання. Про це повідомили в прес-службі УНП.

За словами голови кримської парторганізації Олега Фомушкіна, “частина кримських школярів класів з українською мовою викладання не мають можливості повноцінно навчатися через гострий брак відповідних підручників, який продовжується з року в рік”.

“Таку проблему свідомо влаштовує Міністерство освіти АРК”, – упевнений політик. Причину цього він бачить “в наявності в складі Міністерства освіти АРК і сімферопольського міського управління освіти керівників, які не зацікавлені в розвитку саме української мови, культури та науки в Криму”.

“Керівники Міністерства освіти АРК і сімферопольського міського управління освіти не зацікавлені в розвитку саме української мови, культури та науки в Криму”.

За словами представника УНП, “складна ситуація з підручниками в автономії триває вже багато років, а Міністерство освіти АРК не планує і своєчасно не замовляє підручники, яких не вистачає “.

“Більше того, – обурюється представник УНП, – заступник міністра освіти і науки АРК Каврайський надає ЗМІ неправдиву інформацію, що” у нинішньому році можна сказати, що підручниками на 100% забезпечені 1-8 класів “.

“Але реальність показала, що класи з українською мовою навчання (крім 9-х, для яких підручники ще друкуються, і 1-х класів) не повністю укомплектовані підручниками”, – коментує ситуацію Фомушкін.

За його словами, “відсутність підручників призводить до того, що учні класів з українською мовою викладання не мають можливості повноцінно навчатися в школі, а вдома – виконувати домашні завдання, що відображається на успішності”.

“У Сімферополі, у школі № 38 вчителі змушують дітей виконувати домашні завдання з російськомовними підручниками, що можна кваліфікувати як примусову русифікацію етнічних українців та представників національних меншин Криму”.

За його словами, “це є злочином відповідно до статті 5 Закону України Про боротьбу з Корупцією, яка кваліфікується наданням незаконної переваги за мовною ознакою “.

“Так, у Сімферополі, у школі № 38 вчителі змушують дітей виконувати домашні завдання з російськомовними підручниками, що можна кваліфікувати як примусову русифікацію етнічних українців та представників національних меншин Криму”, – вважає політик.

Кримська організація УНП буде вимагати від української влади навести порядок у кримських школах та притягнути до відповідальності міністра освіти АРК Валерія Лаврова і голову Сімферопольського міського управління освіти Ірину Шихореву.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня