Медведько: Протягом найближчого часу призначать міжнародну експертизу у справі Ґонґадзе

Медведько: Протягом найближчого часу призначать міжнародну експертизу у справі ҐонґадзеПротягом найближчого часу буде вирішене питання про призначення міжнародної експертизи у кримінальній справі щодо вбивства журналіста Георгія Ґонґадзе, заявив генпрокурор України Олександр Медведько.

“Ми проводимо експертизу, вирішується питання про призначення міжнародної експертизи. Найближчим часом ми це питання вирішимо. Тривають допити свідків, зокрема перевіряємо обставини, завдяки яким Пукач міг переховуватись у Донецькій, в Луганській і Житомирській областях, – сказав сьогодні генпрокурор, і додав: – Працюємо дуже активно”.

Нагадаємо, 7 вересня Медведько висловив сподівання, що ДНК-експертизу фрагментів черепа журналіста Ґонґадзе, які були знайдені в місці, вказаному Пукачем, проводитимуть американські експерти.

Слідчо-оперативна група знайшла фрагменти черепа 28 липня у Білоцерківському районі Київської області неподалік від села Сухоліси. Наступного дня почалася експертиза залишків черепа. Наприкінці серпня адвокат вдови Ґонґадзе Валентина Теліченко заявила, що українські експерти встановили, що фрагменти кісток черепа належать вбитому журналісту. Раніше адвокат закликала не переоцінювати знайдені фрагменти черепа, який може належати Георгію Ґонґадзе. Вдова вбитого журналіста, за словами адвоката, довірятиме результатам експертизи виключно зарубіжних експертів.

***

Вбивство Ґонґадзе було скоєно восени 2000 року. 15 березня 2008 Апеляційний суд Києва визнав винуватими у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження й карної розвідки МВС – Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років. Ще один звинувачуваний – колишній начальник Головного управління карного розшуку Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексій Пукач – перебував у розшуку з 2005 року.

21 липня 2009 у селі Молочки Чуднівського району Житомирської області Пукач був затриманий. Після його затримання заступник голови СБУ Василь Грицак повідомив, що Пукач назвав замовників вбивства журналіста і пообіцяв вказати слідчим місце, де захована голова журналіста.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня