Ветерани українських та російських спецслужб оцінили можливість війни між країнами

Ветерани українських та російських спецслужб оцінили можливість війни між країнамиВетерани українських та російських служб відкидають можливість війни між Україною та Росією.

Про це сьогодні у Києві під час круглого столу на тему Чи можлива війна між Україною і Росією заявили колишні генерали спецслужб двох країн, голова міжнародного фонду Національної і міжнародної безпеки при Державній думі Росії Леонід Шершнєв і почесний голова об`єднання ветеранів розвідки України, у минулому заступник голови СБУ Олександр Скіпальський.

“Я вважаю тему, постановку питання про війну між Росією та Україною, провокаційною”, – сказав Шершнєв.

У свою чергу, Скіпальський підтримав колегу, зазначивши, що “запалити цей вогонь бажає багато хто з політиків, а народи – категорично ні. Ми з Росією, образно кажучи, скріплені одним ланцюгом”.

Говорячи про причини виникнення подібної теми, Скіпальський висловив думку, що українсько-російські відносини оцінюються неправильно “як з російської, так і з української сторони”. Разом із тим причини даних пересудів колишній співробітник спецслужби бачить у тому, що відбувся “прихід до влади, як у Росії, так і в Україні політиків, які власні політичні дивіденди оцінюють вище, ніж відповідальність перед народами”.

Під час обговорення питання Шершнєв наголосив, що “дана тема реально провокується і обговорюється в Росії і в Україні. Хоч візит патріарха Кирила засвідчив, що наші народи плекають дружні почуття одне до одного”.

Разом із тим, Шершнєв вважає, що однією із причин виникнення напруженості в українсько-російських відносинах є той факт, що після отримання Україною незалежності в 1991 році низка радикально налаштованих політичних сил, зокрема з націоналістичним ухилом, “зрозуміли незалежність як незалежність від Росії, ворожнечі до росіян”.

Крім цього, наголосив він, сьогодні у Росії також вважають, що загроза від України надходить у зв`язку зі спробою втягнути її у НАТО, а також має низку інших зовнішніх факторів.

Продовжуючи тему, Шершнєв згадав заяви політиків про те, що українські військовослужбовці нібито брали участь під час російсько-грузинського конфлікту в Південній Осетії.

Проте Скіпальський спростував ці заяви. “Я не згоден, що українці брали участь у російсько-грузинському конфлікті. За об`єктивною інформацією, якою я володію, я ні на йоту не можу з цим погодитися”, – сказав Скіпальський.

Як повідомлялося, віце-спікер Державної думи РФ Володимир Жириновський упевнений, що прийняття поправок до закону Про оборону, який передбачає можливість оперативного використання російських Збройних сил за межами РФ, не стосуватиметься російсько-українських відносин.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня