Найбільший сніп у світі — український

На міжнародному етно-фестивалі «Жнива», який відбувся в середині серпня на Київщині, встановили величезний сніп завдожки до 15 метрів. Цей випадок навіть зафіксували у Книзі рекордів України. Й фахівці твердять, подібних снопів у світі більше ніхто не зводив.
Житній велетень готувався за тиждень до самого фестивалю. На його зведення знадобилося три сотні снопів середнього розміру. Усі небайдужі серпами вижинали достигле жито на сільському полі. На місці в’язали снопи, які під Різдвяні свята називають дідухами. А потім все добро звозили на центральну площу Ковалівки.

Снопа творила досвідчена команда архітекторів та конструкторів. Спеціальним краном підіймали оберемки жита на верхні щаблі солом’яної скульптури, яка трималася на дерев’яному каркасі. Ще трохи, і найбільший сніп України готовий. Цю мить офіційно закарбували у Книзі рекордів України.

У програмі були традиційні українські вечорниці, виготовлення гнізд для лелек, плетіння справжньої люльки-колисанки, виступи автентичних музичних колективів, майстер-класи та лекції з ковальства, соломоплетіння, гончарства, вишивки та інших народних рукомислів. Також гостям гулянь пропонували самим пожати жито, обмолотити колоски й потім жорнами змолоти зерно на борошно.

Організатори оголосили конкурс серед міст та селищ на найкраще місце для проведення фестивалю «Жнива-2010». Оргкомітет вже почав приймати на розгляд світлини або видиво-матеріали з описом населеного пункту.

Джерело: Народний Оглядач

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня