Ющенко відкрив на Закарпатті Гуцульську бринзу

Ющенко відкрив на Закарпатті Гуцульську бринзуПрезидент України Віктор Ющенко подякував гуцулам за те, що вони бережуть традиції своєї землі.

Про це він сказав сьогодні у місті Рахів на Закарпатті під час участі в урочистому відкритті фестивалю-ярмарку Гуцульська бринза.

“Надзвичайно важливо для всієї нашої держави, що ви так високо тримаєте свою культуру. З кожним роком, я переконаний, вона розвиватиметься все більше”, – підкреслив Ющенко, нагадавши, що 2 вересня цього року підписав указ, спрямований на підтримку гуцульської культури.

За словами Президента, “сьогоднішній фестиваль – це фестиваль не лише бринзи, а й нашої культури, повернутої традиції”. Віктор Ющенко наголосив, що цей край відомий високим рівнем культури і духовності. “Доки є традиція, культура – доти буде нація”, – підкреслив глава держави.

Ющенко також запевнив, що держава дедалі більше сприятиме розвитку традиційних для цієї землі галузей, наголосивши, що сьогоднішня присутність на заході представників влади усіх рівнів є знаком такої підтримки. За його словами, йдеться, зокрема, про відродження конярства, вівчарства та ін. “Важливо через бюджет підтримати вівчарство, надати субсидії, необхідні для підтримки цієї галузі”, – зазначив Ющенко. Він також наголосив на важливості підвищення статусу професії вівчаря.

Глава держави окремо звернув увагу на важливість розвитку туристично-рекреаційних можливостей регіону. “Найбільшу економіку в цей край може принести туризм”, – переконаний Президент. У цьому контексті Віктор Ющенко наголосив на важливості збереження карпатських лісів: “Через збереження лісу, через підтримку культури, традиції ми зможемо повернути сюди мільйони туристів”.

Ющенко також вручив подяки Президента кращим умільцям вівчарської справи та народних ремесел. “Це вдячність тим людям, які піднімають нашу духовність, утверджують нашу культуру”, – сказав він.

Президент особисто запалив символічну ватру фестивалю Гуцульська бринза. Він ознайомився з продукцією виробників сиру, а також з експозиціями фестивалю.

Перед початком фестивалю разом з учасниками заходу Президент взяв участь у символічній пішій ході до місця проведення Гуцульської бринзи (урочище Буркут).

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня