Даішникам заборонили водіям відправляти листи зі штрафами

Даішникам заборонили водіям відправляти листи зі штрафамиГенпрокуратура заборонила Державтоінспекції штрафувати порушників правил дорожнього руху без їх відома, повідомляє газета Сегодня.

Генпрокуратура зробила припис начальнику ДАІ Сергію Коломійцю з вимогою припинити штрафувати дорожніх порушників без їхнього відома.

Відповідно до припису ГПУ, даішники повинні зупиняти водіїв і разом з ними складати протокол, а не просто фіксувати Візиром перевищення швидкості, виписувати штрафи і висилати поштою листа. “Якщо припис не виконується, то водій може подавати до суду”, – повідомив Сегодня начальник прес-служби ГПУ Юрій Бойченко.

У Генпрокуратурі вважають, що використання Візиру лише для фіксації порушень не відповідає конституційним правам, а також Закону Про міліцію.

“Дії ДАІ, яка тільки фіксує порушення, суперечать вимогам ст. 10 Закону Про міліцію, відповідно до якого міліція повинна припиняти адміністративні правопорушення”, – йдеться в розпорядженні ГПУ.

За інформацією відомства, за останній час тільки в Донецькій і Тернопільській областях суди скасували понад 100 постанов інспекторів ДАІ про сплату штрафів (порушення було знятя на Візир). Як сказала нам начальник прес-служби ДАІ Ніна Хмелевська, до ознайомлення з документами ДАІ не коментує припис ГПУ.

Як повідомлялося в липні, Департамент ДАІ під тиском громадськості вимушений відправити на модернізацію прилад вимірювання швидкості Візир.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня