Ъ: Соціалісти вирішили підтримати на виборах Тігіпка

Ъ: Соціалісти вирішили підтримати на виборах ТігіпкаУ суботу делегати XV звітно-виборчого з`їзду Соціалістичної партії прийняли рішення підтримати на виборах бізнесмена Сергія Тігіпка, пише Коммерсантъ-Украина.

XV звіто-виборчий з`їзд СПУ, що відбувся в суботу у київському Будинку кіно, був закритим для ЗМІ. Запобіжні заходи були настільки суворими, що в зал не допустили навіть членів Соцпартії, які запізнилися до початку з`їзду.

Як стало відомо Ъ-Украина, лідер партії Олександр Мороз прибув на з`їзд, вже маючи рішення політради партії про формат участі СПУ у президентських виборах. За день до з`їзду, в п`ятницю, серед членів політради було проведено рейтингове голосування, в ході якого троє голів обласних організацій СПУ виступили за союз з комуністами, п`ятеро – підтримали кандидата від СПУ Валентину Семенюк-Самсоненко, а 14 висловилися на підтримку кандидатури Тігіпка.

“Ти ж розумієш, що підтримка Тігіпка – це союз на перспективу. Нехай він не стане президентом, зате на наступних парламентських виборах ми з ним своє візьмемо”, – сказав один із членів політради СПУ.

“Беручи до уваги політичну ситуацію, що змінилася, керівництво СПУ пропонує розглянути чотири варіанти розвитку подій: Соцпартія відмовляється від участі в президентських виборах, мобілізує сили для виборів до парламенту та місцевих рад; висуває від блоку СПУ і Партії дітей війни свого кандидата; об`єднується в блок лівих сил з КПУ та іншими партіями, підтримуючи кандидатуру Петра Симоненка; підтримує кандидатуру Тігіпка”, – заявив Мороз.

За словами Мороза, політична позиція Тігіпка не суперечить ідеям СПУ. Крім того, Тігіпко, на думку лідера СПУ, не має відношення до діяльності нинішньої влади і не замішаний у політичних скандалах.

“З тих претендентів на пост глави держави, які сьогодні є, члени Соцпартії вибрали його кандидатуру. Вона викликає найменший опір серед членів партії. Це той кандидат, який може об`єднати виборців”, – зауважив лідер соціалістів.

Газета зазначає, що, формулюючи рішення з`їзду щодо президентських виборів, керівництво СПУ намагалося бути гранично обережним і не називати конкретних прізвищ. “Керівництву партії протягом двох тижнів провести переговори з кандидатом, який розділяє програмні принципи Соцпартії, для подальшого прийняття рішення про його підтримку”, – йдеться в ухваленій з`їздом постанові.

За інформацією джерела Ъ-Украина в СПУ, навколо кандидатури Тігіпка готові об`єднатися Соцпартія, Партія дітей війни, очолювана близьким до Мороза Анатолієм Пачевським, і Трудова партія України, лідером якої є Дмитро Сирота.

“Це об`єднання формується не для перемоги на президентських виборах, а для створення блоку для участі у виборах депутатів місцевих рад і парламентських виборах”, – повідомив співрозмовник.

Раніше повідомлялося, що СПУ ухвалила рішення скасувати постанову попереднього з`їзду, що передбачала самостійну участь партії в майбутніх президентських виборах і висунення кандидатури Валентини Семенюк-Самсоненко на посаду глави держави.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня