У БЮТ заявили, що Ющенко і ПР критикують проект бюджету-2010 в унісон

У БЮТ заявили, що Ющенко і ПР критикують проект бюджету-2010 в унісонУ фракції БЮТ назвали безпідставною “синхронну критику” на адресу уряду з боку фракції Партії регіонів і Президента України про популізм уряду при підготовці держбюджету на 2010 рік.

Про це сьогодні заявив член фракції БЮТ Віталій Чуднівський. За його словами, дискусія, яка розгорнулася сьогодні навколо ухвалення цього документа, доводить, що ні Партію регіонів, ні Президента не цікавить реальне соціально-економічне становище українців, а вся негативна риторика зумовлена лише боротьбою за владу в умовах проведення президентської кампанії.

“У даному випадку і Президент, і Партія регіонів діють в унісон – за принципом чим гірше – тим краще”, – сказав Чудновський.

Він зазначив, що уряд Тимошенко, не дивлячись на економічну кризу, знаходить ресурси для поетапного підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати настільки, наскільки це дозволяє кризовий стан економіки.

Народний депутат розкритикував заяву лідера фракції Партії регіонів Віктора Януковича, що поки не буде прийнятий закон про підвищення соціальних стандартів, про затвердження держбюджету-2010 не може бути й мови. “Це цілком зрозуміло, оскільки фракція Партії регіонів завжди блокує конструктивні пропозиції уряду. Але тоді фракція Партії регіонів має публічно заявити і визнати, що вона виступає проти підвищення соціального та економічного добробуту українців “, – сказав він.

Народний депутат нагадав, що проектом держбюджету на наступний рік передбачається помірне підвищення заробітних плат для всіх категорій населення. “Фракція Партії регіонів, яка готова блокувати роботу парламенту, щоб не був прийнятий бюджет на наступний рік, тим самим блокує підвищення заробітних плат для вчителів, працівників охорони здоров`я, бібліотек, клубів і працівників інших сфер”, – запевнив бютівець.

Він також зауважив, що регіонали “заради отримання влади і дискредитації Кабінету міністрів готові пожертвувати інтересами пенсіонерів, які з рівнем пенсій до 1000 гривень мають, відповідно до запропонованого бюджету, одержувати спеціальну доплату на придбання медикаментів”.

“Вимагаючи прийняття законопроекту щодо підвищення соціальних стандартів із захмарними сумами, регіонали не тільки відмовляються, а й заважають уряду дати те українцям, на що вони можуть розраховувати вже сьогодні. Пояснити це можна тільки одним – Партія регіонів сподівається, що прийде до влади, і їй не дуже хочеться виконувати зобов`язання, взяті на себе командою Тимошенко, оскільки вони не в змозі це зробити “, – сказав народний депутат.

Що стосується звинувачень з боку Президента, то Чуднівський висловив переконання, що Ющенко, закликаючи уряд не формувати місцеві бюджети на основі Бюджетного кодексу, повернутого до парламенту, тим самим демонструє своє небажання віддати частину владних повноважень органам місцевого самоврядування. “Президенту слід визнати, що його не цікавить думка місцевого самоврядування, оскільки норми Бюджетного кодексу були позитивно сприйняті майже в усіх селищах, селах і малих містах”, – сказав він.

Чуднівський також зауважив, що якщо погоджуватися з критикою Президента, то популізмом буде виглядати і перехід з 1 грудня 2009 року на Єдину тарифну сітку оплати праці, передбачену в бюджеті на наступний рік, і підтримка реального сектору економіки.

Як повідомлялося, заступник голови Партії регіонів Ганна Герман сьогодні зазначила, що заява прем`єр-міністра Юлії Тимошенко про намір ввести в дію держбюджет на 2010 рік постановою Кабміну свідчить про нехтування Конституцією та законами України, а Президент України закликав уряд відмовитися від популізму при підготовці держбюджету на наступний рік.

Сьогодні, 14 вересня, Кабмін проведе позачергове засідання для затвердження проекту держбюджету на 2010 рік. 15 вересня, за участю прем`єр-міністра України Юлії Тимошенко та членів уряду відбудеться презентація бюджету.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня