Львівська облрада обурена діями польської влади

Львівська облрада обурена діями польської владиЛьвівська облрада висловила обурення діями польської влади щодо учасників дитячого веломарафону Європейськими стежками Степана Бандери. Облрада має намір просити керівництво України про перепоховання праху Степана Бандери, а також Євгена Коновальця і Симона Петлюри в Україні.

Львівська облрада готує звернення до Президента України, до прем`єр-міністра і голови Верховної Ради щодо перепоховання в Україні праху лідера ОУН Степана Бендери, а також Євгена Коновальця і Симона Петлюри. Це питання з ініціативи фракції Української народної партії вже внесене до порядку денного сесії, яка продовжиться 22 вересня.

Також Львівська облрада має намір просити Президента присвоїти Степанові Бандері до 100-річчя від дня його народження і 50-річчя загибелі звання Героя України.

Нагадаємо, раніше питання про присвоєння Бандері звання Героя України вже неодноразово порушували різні політичні сили: ВО Свобода, КУН, УНП, НСНУ, Пора, УРП Собор, НРУ.

Крім того, на своїй сесії 15 вересня Львівська облрада висловила обурення діями польської влади щодо учасників дитячого веломарафону Європейськими стежками Степана Бандери, яких не пустили на територію Польщі під час проведення марафону 7 серпня. Заяву з цього приводу підтримали 73 депутати.

“Факт такої заборони і звинувачення громадян України у начебто несумлінному отриманні віз є безпрецедентним, оскільки демонструє неприховане всевладдя і свавілля стосовно наших співвітчизників з боку сусідньої держави”, – наголошено у заяві.

Депутати зазначають, що їх розчарувала позиція представників польських організацій Львова, які, апелюючи до представників уряду Польщі, переконували їх не впускати українців (своїх співгромадян) на територію сусідньої держави.

“Така поведінка наштовхує нас на негативну оцінку наслідків введення непередбаченої чинним законодавством України так званої карти поляка”.

Також у заяві наголошено, що “хоче хтось цього чи ні, але історії України та Польщі є і залишаються різними”.

“У нас різні національні символи та герої. Ніхто не має права нав`язувати комусь власний погляд на історію і роль в ній окремих особистостей. Сподіваємося, що наші сусіди з-за кордону нарешті це зрозуміють”, – сказано у заяві.

***

Як повідомлялося, 7 серпня учасникам веломарафону Європейськими стежками Степана Бандери напередодні відмовили у в`їзді на територію Польщі у зв`язку з неправомірним оформленням віз.

Напередодні проведення марафону МЗС Польщі заявляло, що не заборонятиме в`їзд на територію країни учасникам дитячого веломарафону Європейськими стежками Степана Бандери.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня