Литвин хоче, щоб перед розглядом нового бюджету Кабмін відзвітував за минулий

Литвин хоче, щоб перед розглядом нового бюджету Кабмін відзвітував за минулийГолова Верховної Ради Володимир Литвин виступив за розгляд проекту державного бюджету на 2010 рік, після звіту Кабінету міністрів про виконання держбюджету в 2008 і 2009 роках, а також доповіді Національного банку про грошово-кредитної політики на 2010 рік і про роботу в 2009.

“Цьому (розгляду проекту держбюджету) має передувати заслуховування звіту про виконання бюджету 2008 року, про хід виконання нинішнього року, доповідь про грошово-кредитну політику Національного банку України на 2010 рік і доповідь Національного банку про роботу в нинішньому році”, – сказав Литвин 17 вересня під час конференції у Ковелі (Волинська область).

Як повідомила прес-служба Ради, спікер також зазначив, що для роботи над держбюджетом Рада повинна ознайомитися з оцінкою Рахункової палати ситуації в Україні.

Крім того, Володимир Литвин підтримав ідею скорочення заробітної плати депутатам Ради і членам Кабінету міністрів. Перебуваючи у Ковелі, спікер зазначив, що знизити їм зарплати необхідно з огляду на те, що Кабмін передбачив у проекті держбюджету на 2010 рік зменшення фінансування Ради в 3 рази, при цьому збільшивши витрати Кабміну на 12,4%, а Секретаріату Президента – майже на 27% .

Литвин також запропонував на третину скоротити управлінські апарати і не нарощувати кількість заступників керівників центральних органів влади.

Нагадаємо, що 12 вересня виконуючий обов`язки міністра фінансів Ігор Уманський заявив про намір Кабміну запропонувати Раді врахувати двократне зниження зарплат депутатів парламенту та міністрів в держбюджеті-2010. 9 вересня депутат Ради, член фракції ПР Ганна Герман запропонувала парламенту зобов`язати Кабмін розробити і подати до парламенту проект змін до держбюджету-2009, що передбачає підвищення витрат на соціальні стандарти за рахунок двократного скорочення зарплат вищих чиновників. Віце-спікер Ради, один з лідерів БЮТ Микола Томенко також виступив за дворазове скорочення зарплат вищих чиновників з 1 січня нового року.

15 вересня Володимир Литвин заявив, що держбюджет на 2010 рік парламент повинен прийняти до президентських виборів, в іншому випадку він буде антисоціальним.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня