Партія регіонів і БЮТ досі не домовилися про підвищення соцстандартів

Партія регіонів і БЮТ досі не домовилися про підвищення соцстандартівФракції Партії регіонів і БЮТ не досягли домовленості щодо результативного першочергового розгляду у Верховній Раді питання про підвищення соціальних стандартів, заявив перший віце-спікер Олександр Лавринович.

“Я здивований, що консультації з цих питань не продовжилися, хоча ми могли б знайти вирішення цього питання. Для Партії регіонів важливо не першість, що саме ми відстояли стандарти, а важливо, щоб було рішення, щоб люди отримали виплати”, – зазначив Лавринович в інтерв`ю ЛігаБізнесІнформ.

Разом з тим він зазначив, що Партія регіонів продемонструвала гнучкість у вирішенні цього питання, коли запропонувала розділити соціальні стандарти на два окремі аспекти: першочергово – це пенсії і соціальні виплати не тільки пенсіонерам, а й дітям, які не мають батьків, і друге – мінімальна заробітна плата.

“Ми розділили соціальні стандарти на два аспекти і запропонували вирішувати їх по черзі. Однак і цей наш крок не сприяв тому, щоб більшість виконала вимоги законів і особисте зобов`язання, яке прозвучало з трибуни парламенту 24 липня, коли від імені уряду лідер фракції БЮТ пообіцяв розглянути можливість підвищення соціальних стандартів на першому ж засіданні “, – нагадав перший віце-спікер.

Також він зазначив, що робота Верховної Ради в пленарному режимі залежить від того, чи налаштована проурядова парламентська більшість виконувати свої обов`язки перед українськими громадянами відповідно до чинного законодавства.

“Це залежить від того, наскільки відповідальною буде позиція представників проурядової більшості”, – сказав Лавринович і зазначив, що мова йде саме про проурядову більшість, а не правлячу коаліцію. “Я змушений вживати саме політичний термін, а не конституційний, оскільки, на жаль, правлячої коаліції, відповідальної за діяльність українського парламенту, у нас не існує, хоча більшість є”, – уточнив він і додав: “Від того, на скільки ця більшість буде налаштована на виконання обов`язків перед законами і українськими громадянами, залежить можливість роботи парламенту в пленарному режимі “.

За словами Лавриновича, “мова навіть не про наші вимоги (вимоги Партії регіонів про підвищення соціальних стандартів), а про вимоги Конституції України, закону про оплату праці і Бюджетного кодексу України”. При цьому він пояснив: “Відповідно до законодавства, громадяни України повинні отримувати гарантований мінімум, який дозволяє їм фізіологічно вижити. Зауважте, не жити нормально, а тільки виживати. Цей мінімум визначається на підставі обсягу споживчого кошика, вартість якої розраховує Кабінет міністрів. Після того як уряд все підрахував, затвердив, він повинен виконати свої обов`язки і рекомендувати парламенту, своїй більшості, прийняти рішення щодо підвищення гарантованого мінімуму “.

Нагадаємо, на минулому пленарному тижні Раді не вдалося провести жодного засідання. Лідери парламентських фракцій досі не досягли консенсусу в питанні про підвищення соцстандартів, не дивлячись на те що регіонали висунули свої вимоги ще в середині літа. На погоджувальних радах бютівці та регіонали продовжили обмінюватися обвинуваченнями, а останні навіть не дозволили спікеру зайти до зали і виступити перед нардепами.

Тим часом, низка членів парламентського Комітету з питань соціальної політики та праці, представники коаліції, висловили глибоке обурення у зв`язку з “безпрецедентними політичними спекуляціями”, розгорнутими ПР навколо питань соціального забезпечення, а також заявили, що бойкотуватимуть засідання комітету до того часу, поки регіонали не припинять спекуляції навколо соціальної проблематики і не розблокують роботу.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня