Регіонали заблокували Раду. БЮТ вивісив плакат Вона – працює

Регіонали заблокували Раду. БЮТ вивісив плакат Вона - працюєНародні депутати від фракції Партії регіонів заблокували трибуну і президію парламенту. Голова Верховної Ради Володимир Литвин закрив вечірнє засідання парламенту на 30 хвилин раніше запланованого терміну.

Регіонали заблокували роботу Ради, після того, як парламентарії не підтримали пропозицію про скасування рішення про зміну способу голосування по законопроектах щодо соціальних стандартів. За дане рішення проголосували 207 (при необхідних 226) із 421 народного депутата, зареєстрованого у залі.

Фракція Партії регіонів наполягала, щоб рішення було прийняте шляхом голосування картками за допомогою системи Рада. Після того, як Рада відхилила таку ініціативу, регіонали оточили президію і трибуну парламенту.

Також Рада не підтримала рішення про перенесення розгляду цих законопроектів на четвер, 24 вересня. За це рішення проголосували 19 із 419 народних депутатів, зареєстрованих у залі.

При цьому голова Верховної Ради Володимир Литвин продовжив вести засідання. Депутати від БЮТ, тим часом, повісили на колону в сесійній залі плакат: “Вони блокують. Вона – працює”.

У результаті, через блокування роботи Литвин закрив вечірнє засідання парламенту на 30 хвилин раніше запланованого терміну. Більш того, два народні депутати-регіонали Дмитро Шенцов і Юрій Мірошниченко – намагалися зламати мікрофон спікера.

Рада також вдруге намагалася повернутися до розгляду питання про зміну способу голосування за законопроекти щодо підвищення соціальних стандартів або перенесення розгляду цих законопроектів на четвер, 24 вересня. Однак жодна пропозиція про повернення до розгляду таких рішень не була підтримана у сесійній залі.

Як повідомлялося, сьогоднішнє вечірнє засідання парламенту почалося з перерви на вимогу фракцій ПР і КПУ. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович, який перервав свою робочу поїздку до Сумської області для участі в засіданні парламенту, перед перервою звинуватив коаліцію у профанації: “Я хочу повідомити, що зараз в парламенті відбувається чергова профанація від коаліції… Вони знайшли вихід, як не голосувати за закон про підвищення зарплат і пенсій. Спочатку вони послали своїх депутатів у відрядження, зокрема, ВР скерувала депутатів у відрядження, а зараз вони скористалися картками, і проголосували за постанову про голосування за допомогою підняття руки. Це профанація”.

Нагадаємо, що зранку регіонали не стали блокувати трибуну і президію парламенту і Рада відкрила своє ранкове засідання. Крім підвищення соцстандартів на порядку денному було подання Кабміном проекту держбюджету-2010. Першим сьогоднішнім голосуванням Рада встановила, що голосування по п`яти законопроектів, що стосуються підвищення мінімальних соцстандартів, здійснюватиметься шляхом підняття депутатами рук. Партія регіонів висловила готовність підтримати законопроект про підвищення соцстандартів, автором якого є народний депутат від Блоку Литвина Олег Зарубінський. А фракція БЮТ заявила, що не буде голосувати за жоден із п`яти проектів про підвищення соцстандартів і, зокрема, попросила вибачення у Зарубінського.

При цьому заступник голови фракції ПР Ганна Герман висловила побоювання, що парламент не зможе прийняти законопроекти про підвищення соцстандартів. “Ми маємо інформацію про те, що Блок Литвина домовився з Блоком Тимошенко спеціально змінити форму голосування, знаючи, що кількох депутатів сьогодні немає в залі, і ці кілька депутатів не можуть голосувати особисто”, – заявила Герман на засіданні парламенту. Її колега по фракції Микола Азаров повідомив, що ПР вважає провокацією зміну способу голосування за 5 законопроектів. “Зроблено це спеціально, щоб завалити законопроекти, знаючи, що в будь-якій фракції від 5 до 10 осіб завжди відсутні. Це ще раз демонструє суть цих фракцій… І не треба спекулювати на тому, що хтось із нашої фракції відсутній”, – сказав Азаров.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня