Москаль стурбований діяльністю в Криму ісламської організації Хізб ут-Тахрір

Москаль стурбований діяльністю в Криму ісламської організації Хізб ут-ТахрірЗаступник міністра внутрішніх справ, начальник ГУ МВС у Криму Геннадій Москаль заявив про необхідність законодавчо заборонити в Україні організації Хізб ут-Тахрір (Партія ісламського звільнення). Сьогодні в Криму перебуває до 800 прихильників цієї організації, повідомляє Коммерсантъ-Украина.

Для цього Москаль почав готувати відповідний законопроект. Напередодні він звернувся до міністра закордонних справ Володимира Хандогія з проханням зібрати документи, що свідчать про заборону організації Хізб ут-Тахрір на території інших країн.

“В Україні в даний момент гостро стоїть проблема нейтралізації негативної діяльності організації Хізб ут-Тахрір – сунітського релігійно-політичного угруповання, метою якого є сприяння поверненню мусульман до ісламського способу життя, розповсюдження ісламської віри в світі шляхом джихаду”, – йдеться в заяві начальника кримської міліції.

Особливу тривогу, на думку Геннадія Москаля, викликає активізація цієї організації на території Криму, що “може стати причиною дестабілізації міжнаціональних відносин на півдні України”. При цьому Москаль зазначає, що “в низці держав Хізб ут-Тахрір вважається терористичною організацією”: “Зокрема, діяльність цієї організації заборонена в Німеччині, Росії, Узбекистані, Таджикистані, Киргизії, Пакистані, Сирії та низці інших країн”.

Як зазначає Коммерсантъ-Украина, в багатьох країнах відбуваються масові арешти прихильників цієї організації. Останній такий випадок стався наприкінці липня цього року, коли в Туреччині за підозрою в тероризмі було арештовано більше 200 представників Хізб ут-Тахрір.

Необхідність заборони Партії ісламського визволення підтримує і лідер меджлісу кримсько-татарського народу, народний депутат Мустафа Джемільов. Він зазначив, що “був час, коли Хізб ут-Тахрір затихла, а нещодавно в Криму почали відбуватися кровопролиття”.

Так, Джемільов повідомив, що 10 вересня в мечеті одного із сіл Кіровського району Криму сталася масова бійка між членами Хізб ут-Тахрір і прихильниками традиційного ісламу. У результаті кримські татари отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості. На запитання Ъ, чи намагаються кримські татари вирішити конфлікти, що виникають, мирним шляхом, пан Джемілєв відповів: “У них (представників Хізб ут-Тахрір) скляні очі, вони – як зомбі”. За словами лідера меджлісу, зараз на території Криму перебуває близько 700-800 прихильників Хізб ут-Тахрір. “У них розкішний сайт, вони видають і поширюють близько 20 тис. примірників газет, їздять на дуже розкішних машинах. Вони не працюють. Залишається незрозумілим, з яких джерел вони фінансуються”, – зазначив Джемільов.

У свою чергу в самій Хізб ут-Тахрір вважають, що для заборони їхньої діяльності на території України немає ніяких підстав, і заявляють, що діють у рамках закону.

Один з прихильників Хізб-ут-Тахрір Абдуселям Селямет зазначив, що навіть у тому випадку, якщо Верховна Рада підтримає законопроект, що ставить його організацію поза законом, “партія не припинить діяльності на території України”. Він зазначив, що в країнах, де заборонена діяльність цієї організації, вона все одно ведеться.

Нагадаємо, у травні Служба безпеки України заявляла, що запобігла спробі створення в Україні осередку міжнародної організації Хізб ут-Тахрір, яка заборонена у 29 країнах світу.

***

Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі (араб. – Партія ісламського звільнення) була заснована в 1953 році в Єрусалимі. Її мета – сприяти поверненню мусульман до ісламського способу життя і розповсюдженню ісламської віри у світі. При цьому декларується, що реалізація цієї мети можлива лише шляхом відтворення єдиної, що об`єднує весь ісламський світ, теократичної держави – халіфату. У 1968 році Хізб ут-Тахрір здійснила невдалі спроби державних переворотів в Йорданії та Сирії, а в 1974 році-в Єгипті.

Джерело: НОВИНАР

Коментарі закриті

Новини, новини україни, українські новини, новини в україні, останні новини, новини дня, новини україна, політика, партії та організації , вибори 2010, 17 січня